Дорослішай на здоров’я!

Дорослішай на здоров’я!

23.01.2013 в 16:28 Поради психолога 1483 1 Катюша

Найдорожче, що є у людини – її здоров’я. Це добре розуміє той, хто втратив його повністю або частково з різних причин. Варто зауважити, що у більшості випадків людина свідомо чи несвідомо відбирає у себе добре здоров’я, коли веде неправильний спосіб життя: палить, зловживає алкоголем, приймає наркотики, постійно ризикує у різних ситуаціях.

Молоді люди, і зокрема, школярі мають бідний життєвий досвід, саме тому часто не до кінця усвідомлюють всю важливість слів: втраченого не повернеш. Для багатьох із них життя перетворюється на суцільний експеримент, де панує непрописане правило: «Життя таке коротке, потрібно спробувати все!», - і не помічають, як вкорочують його власними ж руками.

Здебільшого, це відбувається через брак необхідних знань у тій чи іншій ситуації, але найчастіше – через байдуже ставлення до власного здоров’я. На батьках лежить відповідальність за збереження життя та здоров’я їх дітей. Проте школа не стоїть осторонь цієї важливої проблеми і вважає своїм першочерговим завданням допомогти дитині зберегти своє здоров’я міцним, надаючи необхідні знання, адже обізнаний – значить озброєний!

Минулий тиждень для Олександрівської загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 був особливим. Він був присв’ячений пропаганді здорового способу життя та профілактиці ВІЛ/СНІДу і пройшов під гаслом «Дорослішай на здоров’я!» Кожен із п’яти робочих днів мав свій девіз, який і визначав тематику загальношкільних чи класних заходів.

Скажімо, девізом понеділка був вислів: «Позитивно мислити – довго жити!» Саме цього дня в стінах закладу відбулася акція «Віддай смайлик – отримай приз!» Кожен бажаючий учень міг взяти участь в акції, отримати смайлики та обміняти їх на солодкий приз, якщо на всіх уроках залишався активним і позитивним.

Без перебільшення, кожен день був наповнений цікавими змістовними заходами. Були проведені заняття - тренінги для підлітків як психологом, так і педагогом-організатором: «Підлітковий вік – період відповідальної поведінки», « ВІЛ/СНІД: про що потрібно пам’ятати», «Толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей».

Основна їх мета – здобуття учнями знань і практичних навичок для збереження свого здоров’я зараз і в майбутньому. Також відбувся мастер - клас за участю шкільного бібліотекаря «Від здоров’я душі до здоров’я тіла», де кожен бажаючий міг здобути навички ручної праці а також отримати заряд позитивних емоцій.

У четвер відбулася ще одна акція: «Залиш відбиток своєї руки на підтримку ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД дітей». Дуже приємно, що чимало учнів та вчителів відгукнулися на заклик акції, чим показали, що з розумінням ставляться до хворих дітей.

Також у рамках тижня для учнів школи був оголошений конкурс на кращий вірш-заклик до здорового способу життя. Кращі, на наш погляд, твори пропонуємо вашій увазі. Пам’ятайте, не існує надійних способів повернути здоров’я, лікуючись навіть роками, проте існує чимало способів втратити його за одну мить. Будьте розумними! Не ризикуйте найціннішим!

Таїса Чернявська
Шкільний психолог

Здоров’я – цінний скарб людини,
Його нам треба берегти.
Здорові діти – для країни,
Щоб нам майбутнє зберегти.
А щоб здоровим завжди бути,
Ти кілька правил пам’ятай,
Їх по життю неси з собою,
Ніколи їх не забувай.
Цигарка – шкода для легенів,
І ворог для твоїх зубів.
І алкоголь, як змій зелений,
Дивись, щоб він тебе не вбив.
Спинись, бо з друзями такими
Своє здоров’я втратиш ти,
Вони вкрадуть всі твої мрії,
З ними не дійдеш до мети.
Життя здоровий спосіб буде
Завжди тобі допомагать
Іти вперед, долать вершини,
Завжди і скрізь перемагать!

(Дорошенко Анастасія, 9 років)

***

Щоб здоров’я добре мати,
Слід про нього змалку дбати.
У дворі щодня гуляти,
Добре тіло розминати.
Їсти якісні продукти.
Про солодке забувати.
Зуби краще вичищати,
Дірочки в них лікувати.
Руки, ноги мить щодня.
В чистоті себе тримати.
І про це не забувати,
А здоров’я цінувати!

(Крештоп Марина, 7 років)

***

Шкідливі звички різними бувають:
То палять цигарки, горілку п’ють,
А то й наркотики вживають…
А зорі вже тривогу б’ють!
Навіщо цигарки палити,
Коли без них можна прожити?
Багато п’ють горілку, як ту воду,
І мріють про їх ріки і заводи.
А скільки розвилось п’яниць!
Подивишся – аж у душі тривожно заболить.
Ні, як так можна честь людську втрачати,
Щоб день, який пройшов, не пам’ятати?
А взагалі, навіщо та горілка?
Напитися і відпочити,
А потім, як малюк, повзти,
не вміючи ходити?
Наркотики – страшна головоломка.
То не життя, а повсякденна ломка.
То спосіб заразитись СНІДом,
В житті залишеним поганим слідом.
Шкідливі звички до поганого призводять.
Вони лише здоров’ю шкодять!

(Рябко Анастасія, 16 років)

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar