Всеукраїнська акція

Всеукраїнська акція "16 днів проти насилля"

22.12.2015 в 13:52 Події 935 0 MarynaBaldovska

Прояви насильства супроводжують людство з давніх-давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Ми вже звикли сприймати насильство як щось неминуче. Але ж прояви насильства порушують права людини, принципи вільного та справедливого існування.

Тема насилля дуже актуальна, особливо в молодіжному середовищі, тому що серед молоді дуже часто виникають сутички на підставі застосування насильства над іншими. Та й проблема насильства у сім’ї зараз дуже гостро стоїть у сучасному суспільстві. Саме з метою усунення цієї проблеми , збереження та популяризації національних культурних сімейних цінностей, попередження насильства в сім’ї, профілактики негативних проявів поведінки в молодіжному середовищі, попередження насильства серед підлітків, формування навичок правомірної поведінки, відповідальності за свої вчинки, виховання толерантного ставлення до людей, кращих людських якостей учні Олександрівської ЗШ І-ІІІ ступенів №1 взяли участь у Всеукраїнській акції «16 днів проти насилля».

В рамках цієї акції було проведено ряд цікавих та змістовних заходів. Психолог школи Чернявська Т.П., педагог-організатор Носенко Н.К., соціальний педагог Лебідь О.А., класний керівник 6-А класу Бондаренко О.В. під час проведення годин спілкування, занять – тренінгів, диспутів з’ясовували з учнями суть поняття насильства, обговорювали причини та наслідки проявів агресивності та її прямого зв’язку з насильством.

Під час проведення тренінгових вправ учні могли відчути наслідки насильства, які виникли внаслідок здійснення порушень прав іншими дітьми та вчилися правомірної поведінки. Під час проведення таких занять учні мали можливість навчитися відстоювати свої права, свою гідність, вчилися захищати себе,дізналися, куди можна звернутися за допомогою, як нести відповідальність за свої вчинки та доброзичливо ставитися до оточуючих, могли відчути, що відчуває людина, яка зазнає насильства. Під час проведення таких заходів школярі вчилися, як правильно та ефективно вирішувати конфлікти.

Учні школи також взяли участь в анкетуванні на виявлення рівня агресії. Кожен учасник зміг зробити для себе висновок, чи здатен він до проявів агресії та отримав поради, як себе контролювати та виходити із конфліктної ситуації.

Також підчас проведення акції учні малювали малюнки, в яких висвітлювали проблему насилля. Всі малюнки були розміщені на виставці «Діти проти насилля в сім’ї». Прояви насильства порушують права людини, принципи вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас у домі, в школі, на вулиці, ми можемо зупинити його. Ми – за світ без насилля.

Мій улюблений світ – без насильства,
Без жорстокості, болі і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова.
Мій улюблений світ – без насильства,
Де немає страждання, війни,
Де розквітла калина барвиста,
Й голосінь не почуєш сумних.
Мій улюблений світ – це не казка,
А реальне щасливе життя,
Бо звільнивши наш світ від насильства,
Можна сміло іти в майбуття.
І коли на теренах країни
Без страждань заживе кожне місто,
Скажуть люди всієї країни:
Україна – це світ без насильства.

Автор матеріалу – педагог-організатор Носенко Н.К.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar