Відзначення 150-річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького

Відзначення 150-річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького

17.11.2015 в 13:34 Новини сайту 751 0 MarynaBaldovska

Україна протягом 2015 року на державному рівні урочисто вшановує пам’ять Андрея Шептицького відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17.06.2014 року №1330-VІІ “Про відзначення 150-річчя з дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького”. Знаковою для України подією стало підписання 16 липня 2015 року Папою Франциском декрету, який проголосив усьому світу геройські чесноти митрополита Андрея. Це стало першим кроком до визнання святості Шептицького.

Цього року для українства є нагода згадати та вшанувати не просто церковного ієрарха, а й політичного та громадського діяча, щедрого мецената в галузі освіти, культури, поборника людських прав і гідності. У складні часи боротьби за українську державність його подвижницька релігійна, просвітницька і доброчинна діяльність духовно гуртувала націю та сприяла збереженню її самобутності.

Головна мета його життя – створення на засадах християнської церкви соборної України, яка забезпечила б розквіт нації. Перебуваючи на митрополичому престолі, Шептицький рятував не тільки душі, а й життя багатьох людей, які зазнавали переслідувань з боку двох тоталітарних режимів. Як член Галицького сейму, Палати панів у Відні він відстоював право українців на самостійність, наголошував на потребі збільшення українських середніх шкіл і заснування Українського університету.

З метою національно-патріотичного вихованні дітей і молоді, формуванні їх громадянської позиції та моральних цінностей в Олександрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 було проведено ряд заходів з метою вшанування митрополита, суспільно - політичного діяча, мецената Андрея Шептицького. Учні 8, 9, 10-11 класів стали учасниками відео-уроку «Історія однієї долі, що змінила Україну».

Школярі познайомилися з біографією Андрея Шептицького, його суспільно-політичною діяльністю, які історичні події йому довелося пережити та який внесок цієї постаті у розвиток України, учні переглянули відеофільм про митрополита та дізналися, чому його називають праведником світу.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar