Тиждень правових знань

Тиждень правових знань

15.12.2015 в 14:46 Події 794 0 MarynaBaldovska

З 7 листопада по 11 листопада 2015 року в Олександрівській загальноосвітній школі І-ІІІ №1 проходив тиждень правових знань. Розпочався тиждень 7 грудня загальношкільною лінійкою, на якій учні дізналися, що 10 грудня у світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини і ця дата була встановлена Генеральною Асамблеєю ООН у 1950 році на честь ухвалення 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав людини, в якій записані принципи, права та свободи громадян. Також учні познайомилися із Конвенцією ООН про права дитини. Та з тим, що кожен з нас повинен усвідомити, що жодне право не існує без обов’язку. «Обов’язок без права – це рабство, а право без обов’язку – це анархія».

В рамках тижня 9 грудня було проведено зустріч учнів 9-11 класів з головою районної ради Гончаренком Г.К. та заступником голови РДА Каражбеєм А.М. на тему «Органи самоврядування та їхня участь у реформаційних процесах нашої держави». Гості познайомили старшокласників із діяльністю місцевих органів самоврядування, із реформаційними процесами та перспективою розвитку нашого району.

8 грудня 2015 року в рамках тижня правових знань відбулася зустріч із прокурором в Олександрівському районі Буданцевою Вікторією Петрівною, яка познайомила присутніх учнів 8- 9 класів зі структурою органів прокуратури, яку функцію вони виконують та їх роль на захисті конституційних прав громадян, розповіла про основні види злочинів та види відповідальності за той чи інший злочин.

Вікторія Петрівна наголосила, що значна частина злочинів скоюється у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння. Тому кожний присутній підліток міг зробити висновок, що відмова від алкоголю та наркотиків, здоровий спосіб життя допоможуть нам обрати правильний життєвий шлях. Учні також почули змістовні відповіді на запитання, які їх цікавили.

Зустріч, яку організувала вчитель правознавства Бойко Надія Іванівна, допомогла учнівській молоді зрозуміти, що за кожний злочин має слідувати покарання. Тому кожен з нас повинен зрозуміти, що життя за законами держави та виконання своїх обов’язків є гарантом порядку в державі та нашому оточенні.

11 грудня учні 9 класу були присутні на засіданні Олександрівського районного суду. Діти мали можливість познайомитися з роботою судової гілки влади, отримати вичерпні відповіді на запитання від судді Безуматова М.В.

Також в рамках тижня було проведено цілий ряд цікавих та змістовних заходів:

  • Вікторина «Конституційні права, свободи та обов’язки громадян». ( 10 клас, вчитель Бойко Н.І.);
  • Заняття «Закон на захисті дітей від фізичного та психологічного насильства». ( 9 клас, педагог-організатор Носенко Н.К.);
  • Анкетування учнів «Твої права та обов’язки» та заняття з елементами тренінгу «Діти мають захищати свої права», ( 10 клас, соціальний педагог Лебідь О.А.);
  • Брейн-ринг «Знавці права», ( 9 клас, вчитель Бойко Н.І.);
  • Інтелектуальна гра «Знай свої права», ( 5-7 класи, вчитель Бойко Н.І.)

Отримані знання допоможуть учням у подальшому житті, формуватимуть відповідальне ставлення до виконання своїх обов’язків.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar