Тиждень інземної мови у школі

Тиждень інземної мови у школі

14.02.2016 в 18:34 Події 1254 0 Helen

У червні 2015 р., Президент України П. Порошенко, виступаючи з посланням до Верховної Ради, заявив, про те, що 2016 рік в Україні буде оголошено роком англійської мови, причому її вивчення має стати одним з пріоритетів у розвитку нашої держави. Аргументуючи своє рішення, Президент нашої країни, навів деякі факти щодо того, що Україна знаходиться серед країн з одним з найнижчих рівнів знання англійської мови, що є суттєвим бар’єром для жителів нашої країни в переорієнтуванні на цінності західного світу. Також Петром Порошенко було оголошено про те, що в найближчому майбутньому, володіння англійською мовою стане одним з найважливіших критеріїв при прийомі на державну службу.

Рішення про оголошення 2016 року роком англійської мови в Україні ухвалене з метою сприяння її вивченню для розширення доступу українців до світових можливостей, забезпечення інтеграції України до європейського простору та підтримки програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів ії розвитку.

В наш час для того, щоб мати гарну роботу, потрібно знати іноземні мови. Найпоширеніші мови в світі – китайська, іспанська, англійська й деякі інші мови. Але кожна добре освічена людина в світі говорить англійською, тому що це – мова спілкування, бізнесу, науки й культури.

Англійська мова зараз найважливіша і найпоширеніша мова у світі. Це державна мова в п’яти країнах : Великобританії, Канаді, США, Австралії і Новій Зеландії. Англійська мова – одна з шести офіційних робочих мов Організації Об’єднаних Націй. Це – друга робоча мова в Європейському Співтоваристві.

У багатьох Азійських та Африканських країнах, як наприклад в Індії або в Єгипті, в колишніх Британських колоніях люди говорять англійською, крім їхньої рідної мови. Люди також говорять англійською в Європі. Англійською мовою розмовляють практично по всьому світові кожні сім чоловік з десяти.

Незалежна Україна Україна має відносини багатьма країнами. Усе більше прямих контактів встановлюється з країнами Європи, Сполученими Штатами, Великобританією, Канадою та іншими Англомовними країнами. Екологічний розвиток приводить до утворення сотень спільних підприємств в багатьох містах і містечках України. Багато іноземних делегацій прибуває до нашої країни. В свою чергу наші бізнесмени, туристи, експерти часто виїжджають за кордон. Англійська – мова міжнародного спілкування, тому дуже важливо вичати її.

Англійська мова варта вивчення. Існують відомі вислови : «Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина», а також «Нова мова – новий світ». «Разом із вивченням мови ми заглиблюємось в історію, географію, культуру традиції, - у світогляд інших країн, народів.

Якщо ви візьмете собі за мету, вивчити мову, якою творили свої шедеври Шекспір і Байрон, Діккенс і Конан Дойль, Драйзер і Хемінгуей, якою співали легендарні «Бітлз», то ви обов’язково знайдете шляхи і способи досягти своєї мети.

Кафедра іноземних мов щороку організовує і проводить різноманітні заходи в рамках Тижня іноземних мов (ІМ). У нашій школі Тиждень ІМ вже давно став довгоочікуваною подією і своєрідним творчим звітом, якому передує щоденна кропітка робота кафедри іноземних мов. Він сприяє поглибленню зв’язків між учнями, вчителями та батьківським загалом. У 2016 р. Тиждень ІМ проходив з 08 .02.16 по 12.02.16 і включав класні та позакласні заходи.

Учителі Железковська О.Ю., Марієнко О.А. та Микитчук О.О. провели відкриті уроки, під час яких продемонстрували ефективні шляхи застосування новітніх методичних прийомів у навчанні іноземних мов; використання програмного матеріалу з урахуванням вікових особливостей учнів та їх мотиваційно-ціннісної спрямованості.

Тиждень став своєрідним творчим звітом, формуванню творчих стосунків між учнями, вчителями і батьками, які взаємодіють у процесі підготовки і проведення Тижня. Тематика заходів у рамках Тижня була цікавою, пізнавальною, доступною, пов'язаною з навчальним матеріалом та відповідала віковим особливостям учнів, рівню їх мовної підготовки.

План роботи тижня іноземної мови

Понеділок 08.02.2016

 1. Оголошення плану роботи проведення тижня англійської мови на загальношкільній лінійці.
 2. Жива газета «Навіщо ми вивчаємо англійську мову?», де усі учні школи можуть висловити свою думку.

Вівторок 09.02.2016

 1. Конкурс «Моє Хобі» - урок німецької мови в 5 класі
 2. Конкурс малюнків «Найкраща Англійська літера» - учні 1 класу

Середа 10.02.2016

 1. Уроки- пресінформації для учнів 8-10 класи, які присвячені подіям в англомовних країнах.
 2. Перегляд фільму «З історії Англії»
 3. Конкурс кросвордів «Words» - учні 5-9 класів.
 4. Проектна робота «Абсурдні винаходи» - учні 9 класу

Четверг 11.02.2016

 1. Бесіди-розповідь «Легенда про святого Валентина».
 2. Проектна робота: «Мій найкращий друг» - урок німецької мови. —учні 6-х класів.

П’ятниця 12.02.2016

 1. Класна година на тему «З історії Англійської мови. Важливість знань англійської мови».
 2. Брейн-ринг. – учні 4 класу.

Такі заходи підвищують інтерес учнів до уроків англійської мови, виховують повагу до традицій і культури країни, мову якої вивчають, формують соціокультурну компетенцію учнів. Беручи участь у заходах, школярі розвивають творчі здібності, вдосконалюють мовні, мовленнєві навички, виявляють акторську майстерність.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar