Світоч української педагогіки

Світоч української педагогіки

28.09.2018 в 12:18 Новини сайту 57 0 liuda

Щедра талантами українська земля подарувала людству не тільки чудових співаків, композиторів, письменників, відомих громадських діячів, талановитих учених¸ а й визначних педагогів. Серед видатних людей, народжених Україною, одне з найпочесніших місць посідає учений-педагог Василь Олександрович Сухомлинський, 100-річчя від дня народження якого ми відзначаємо 28 вересня 2018 року.

Василь Олександрович – багатогранна, відома в усьому світі особистість. Із його ім’ям пов’язані збагачення і піднесення педагогічної науки XX століття. Видатний педагог говорив "Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний.»

З метою ознайомлення учнів із життям та діяльністю вченого-педагога, виховання доброти, любові, поваги до рідних, близьких, своєї Батьківщини, свого народу, його історії в нашій школі було проведено загальношкільний виховний захід “Світоч української педагогіки”, присвячений до 100-річчя від дня народження нашого земляка Василя Олександровича Сухомлинського. Діти із цікавістю дізналися про життєвий шлях педагога, його становлення як учителя. Затамувавши подих, учасники заходу слухали поезії про Василя Олександровича. Школярі ще раз переконались, що такі поняття, як милосердя, чуйність, доброта, співчуття, розуміння є дуже актуальними в будь – який час і життєво необхідними для кожної людини.

Педагогічна спадщина великого вчителя, як ніщо інше, знадобиться нашим дітям, коли вони стануть батьками. Його казки, легенди, оповідання – це невичерпне джерело виховання підростаючого покоління. Отож, читаймо В.О. Сухомлинського, вивчаймо його спадщину. Його твори – це Книга ніжності й мудрості великого Учителя і Поета. Поета, - як писав Віктор Терен, - не тільки тому, що він писав вірші, а тому, що все, до чого доторкалися руки вчителя, його серце, звучало поезією.

Він, великий педагог і великий письменник, приходить до нас, щоб разом з нами відроджувати дух народу, розбудовувати незалежну Україну. Він був, є і ще довгі роки буде СВІТОЧЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ПЕДАГОГІКИ.

І ми, українці, повинні гордитися, що Україна народила такого видатного педагога світового значення.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar