Соціальні мережі шкідливі для здоров'я

Соціальні мережі шкідливі для здоров'я

07.04.2011 в 01:53 Корисно знати 1363 0 MSerega

Як стверджує британський вчений, соціальні мережі в інтернеті можуть шкодити здоров'ю через спілкування, яке скорочується з реальними людьми. Результати дослідження впливу сайтів на зразок Facebook на здоров'я біолог Арік Сигман опублікував в науковому журналі британського Інституту біології Biologist.

У статті під назвою "Завжди на зв'язку: біологічний вплив соціальних мереж" Сигман застерігає від надмірного захоплення інтернет-сайтами, які в сучасному світі все більше замінюють спілкування з живими людьми. Вчений стверджує, що нестача спілкування може негативно впливати на роботу імунної системи організму, гормональний баланс, роботу артерій і процеси мислення.У довгостроковій перспективі це підвищує ризик появи і розвитку різних хвороб, серед яких рак, серцево-судинні захворювання і недоумство.

Кількість годин, яку середній британець проводить в день в процесі спілкування з рідними, друзями і товаришами по службі, з 6 годин в 1987 році скоротилося до майже 2 годин в 2007 році. За той же період часу використання електронних ЗМІ та інтернету зросло з 4 до майже 8 годин на день. Менше, ніж за два десятиліття кількість людей, яким, за їхніми словами, ні з ким обговорити важливі питання, майже потроїлося", - констатує Сигман.

Учений відзначає, що батьки проводять все менше часу з дітьми, а серед всіх європейських країн в Британії менше всього дітей вечеряють разом з батьками.Спростовувавши популярну точку зору про те, що соціальні мережі сприяють встановленню контактів між людьми, біолог стверджує, що соціальні мережі дають користувачам лише ілюзію спілкування."По ідеї соціальні мережі повинні сприяти нашій соціальній активності, але в реальності ми спостерігаємо зовсім інше.

Хвіст виляє собакою, і замість того, щоб інтенсифікувати спілкування, соціальні мережі його підміняють", - вважає Сигман.У статті в Biologist він вказує на те, що фізіологічні процеси в організмі протікають по-різному залежно від того, знаходиться людина наодинці, в суспільстві або, як все частіше відбувається зараз, у віртуальній реальності."Багато чого ще належить дослідити, але, схоже, існує різниця між впливом реальної присутності когось і віртуальним замінником спілкування", - вважає біолог.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar