Районний семінар вчителів біології

Районний семінар вчителів біології

15.12.2015 в 15:01 Події 1027 0 MarynaBaldovska

10 грудня 2015 року на базі Олександрівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №1 відбувся районний семінар вчителів біології на тему: «Патріотичне виховання як шлях підвищення рівня мотивації учня на уроці».

Учасників семінару радо зустріли та провели до Олександрівського краєзнавчого музею методист відділу освіти Голинська Наталія Олександрівна та голова методичного об’єднання вчителів біології Майданник Оксана Петрівна. Перше питання семінару «Використання краєзнавчого матеріалу в роботі вчителів біології» висвітлив директор краєзнавчого музею Білошапка Василь Вікторович, який глибоко розкрив цю тему, опираючись на зібрані матеріали природничого відділу. Використовуючи в своїй роботі напрацювання працівників музею, вчитель виховує в учнів почуття любові до природи, збагачує духовне життя учнів, стимулює бажання зберегти природу рідного краю.

В стінах школи учасники семінару мали можливість відвідати урок учителя біології Пипті Світлани Петрівни в 6 класі. Урок був насичений активними формами роботи з використанням проектної технології, що спрямована на особистісно – зорієнтоване навчання та формування креативно – виховного середовища для розвитку громадянина України.

У рамках семінару відбувся „круглий стіл”, на якому учителі шкіл ділилися досвідом щодо форм, методів висвітлення питання забезпечення якісного викладання біології шляхом упровадження інноваційних підходів до навчання, а також методики формування ключових компетентностей учнів на уроках біології.

Також за круглим столом вчителі обмінялися досвідом з проблеми: «Використання інноваційних технологій на уроках біології як крок до особистісно – зорієнтованого навчання». Голова МО вчителів біології Майданник О.П. узагальнила використання інноваційних форм та методів роботи на різних етапах уроку.

Та справжнім дійством семінару стало родинне свято «Андріївські вечорниці», організоване класним керівником 2 класу Тимко Аллою Анатоліївною. Вона як дбайлива господиня, розпочала вечорниці, звернулася до присутніх з вітальними словами, повідомила гостям про історію свята, необхідність збереження народних традицій, звичаїв та обрядів.З гучними та веселими піснями на вечорниці завітали цілі родини, які своїми виступами принесли неабияку радість гостям.

Незмінним атрибутом Андріївських вечорниць є калита.Саме обряд «Кусання калити» зі своїми головними героями Коцюбинським та Калитинським став одним із найочікуваніших моментів свята. А допомогла здійснити цей обряд педагог – організатор Носенко Наталія Кирилівна.

Під час підготовки заходу батьківський та учнівський колективи ще більше згуртувалися, укріпили дух взаємоповаги і взаємопідтримки, що сприяло єднанню сім’ї та школи. Кожна сім’я класу прийняла активну участь у проведенні і підготовці свята Калити.

Насамкінець свята перед учасниками та гостями виступив Олександрівський хор ветеранів, які урочисто виконали пісні про Україну, у яких переплелися національне й патріотичне, єднання кількох поколінь, державна минувшина й сьогодення, обрядовість нашого народу.

Проведення таких заходів спонукає до пізнання історії рідного народу, формування розуміння того, що кожен з нас є частинкою Батьківщини під величною назвою Україна. Тільки осмисливши минуле, пізнавши витоки своєї історії, можна чіткіше зрозуміти сьогодення і уявити майбутнє.Тим більше, що ми не повинні забувати, що значна роль в піднятті національної та історичної свідомості належить саме вчителю сучасної школи.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar