І етап XVI Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика

І етап XVI Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика

17.11.2015 в 13:54 Новини сайту 760 0 MarynaBaldovska

17 листопада 2015 року в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 відбувся І етап XVI Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика. Міжнародний конкурс знавців рідної мови імені Петра Яцика — конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Конкурс щороку стартує 9 листопада, в День української писемності та мови. Конкурс проходить у чотири етапи за олімпійською системою: шкільний, районний, обласний та загальноукраїнський. Переможці конкурсу, крім цінних подарунків, отримують грошову винагороду (2006 року вона становила 3-7 тисяч гривень — залежно від вікових груп учасників).

Переможнців конкурсу визначає авторитетне журі на чолі з головою професором П.Ю. Гриценком - директором Інституту української мови НАН України. У конкурсі беруть участь як українці, так і особи інших національностей, які знають українську мову і послуговуються нею. Конкурс було засновано українським меценатом Петром Яциком у травні 2001 року. Конкурс проводиться щорічно.

Перевіряли знання з української мови учнів 3-4 класів (вчителі: Козир К. П. та Семеніченко Л. О.) та учнів 5-10 класів (вчителі: Андрущенко В. І., Максименко С. В., Калініченко В. О.).

Всього в шкільному конкурсі взяли участь 30 учнів.

Андрущенко В. І.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar