День прав людини

День прав людини

18.12.2014 в 10:02 Новини сайту 470 0 l_sobchenko

Люди з'явилися на землі тисячі років тому. Через деякий час перед ними постали головні запитання: Що люди можуть робити та чого не можуть? Що вони зобов'язані робити та чого не зобов'язані? На що вони мають право?

Без чіткої відповіді на ці питання життя перетворилося б на суцільний кошмар і плутанину. І люди розпочали вирішувати ці запитання у звичайних бесідах між собою за допомогою різних релігій, шляхом міжнародних переговорів, і, на жаль, у битвах і війнах.

Врешті-решт, людям вдалося вирішити головні питання і на світ 10 грудня 1948 року з'явилася загальна декларація прав людини, яку було прийнято Генеральною асамблеєю ООН.

Тому 10 грудня у всьому світі відзначають День прав людини. В Олександрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 до цього дня проводився тиждень правознавства. В рамках тижня, який проходив з 8 грудня по 12 грудня  2014 року, було проведено цілий ряд заходів.

Розпочався тиждень 8 грудня загальношкільною лінійкою, на якій учні дізналися, чому 10 грудня у світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини та які основні права мають люди.

5 грудня відбулася екскурсія до Олександрівського районного суду з учнями 9-Б класу (вчитель Волошина Л.В.). Діти мали можливість прослухати кримінальну справу, познайомилися з роботою судової гілки влади.

9 грудня учні 10 класу разом з учителем правознавства Волошиною Л.В. здійснили похід до Центру надання адмістративних послуг.

Соціальним педагогом Лебідь А.А. проведено годину спілкування з учнями 4 класу "Знай свої права, виконуй свої обов'язки"; з учнями 5-Б класу заняття "Закон - права та обов'язки"; з учнями 9-х класів проведено анкетування "Твої права і обов'язки".

Практичним психологом Чернявською Т.П. проведено годину спілкування з учнями 5-А класу "Що треба знати про свої права та обов'язки", тренінг "Твої права і обов'язки", тренінг "Твої права та обов'язки, дитино" (7 клас).

-align: center;">

Учні 1 і 2 класу стали учасниками ігрового заняття "Про право через казку", яку провела педагог-організатор Носенко Н.К.. До наймолодших учнів завітали герої казок, які познайомили дітей з їх правами. Молодші школярі із захопленням відгадували казкових героїв, на прикладі казок діти могли зрозуміти, які права казкових героїв було порушено.

Учні 10 класу стали учасниками "Правового рингу", а з учнями 9-Б класу проведено "Турнір знавців парва" (педагог-організатор Носенко Н.К.). Під час проведення гри учні пригадали основні парвознавчі аспекти, основні закони, які декларують права людини. в мкінці гри кожен учасник міг зробити висновки, що парва не існують без обов'язків і виконувати їх повинні і дорослі, і діти.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar