Чорнобиль – чорний біль нашої землі

Чорнобиль – чорний біль нашої землі

27.04.2016 в 13:16 Події 912 1 MarynaBaldovska

Чорнобильський вітер по душам мете,
Чорнобильський пил на роки опадає…
Годинник життя безупинно іде,
А пам'ять, а пам'ять усе пам’ятає…

30 років тому, 26 квітня 1986 року, світ облетіла звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС. Смерч Чорнобильської трагедії скалічив долі та забрав здоров’я багатьох людей, залишивши після себе біль і порожнечу.З того часу слова «радіація», «вогняне пекло» залунали по-новому, адже в їх сутність український народ вкладав біль, страх, розпач та пам'ять, пам’ять на довгі роки про події квітня 1986. Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців. Розуміючи свою відповідальність перед майбутніми поколіннями, попри небезпеку всі вони просто виконували свій обов’язок, довівши всьому світові, що мужність і героїзм – не просто слова.

З метою гідного вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 26 квітня 2016 року в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів №1 відбулися заходи з нагоди відзначення 30-ї річниці вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, в яких взяли участь учні 1-11 класів, де вони зі своїми вчителями згадали страшні події тих років та їх наслідки.

Під час проведення уроку – реквієму «Чорнобиль – чорний біль нашої землі» учні 5-6-тих класів зачитали зворушливі поезії, переглянули відеофільм «Таємниці Чорнобиля», де побачили страшні наслідки цієї катастрофи. Учні 7-9 класів разом зі своїми класними керівниками на уроці –пам’яті «Тривожні дзвони Чорнобиля» згадали тих, хто ціною свого життя рятував наше майбутнє від атомного лиха.

Під час уроку учні переглянули відеоролики та відеофільм «Чорнобиль. 26 квітня», в якому відтворено хронологічні події 30-річної давнини. Із замиранням серця та в повній тиші учні переглядали кадри відеохроніки ліквідації пожежі на 4 реакторі ЧАЕС, наслідків цієї катастрофи для людства.

Ми схиляємо голови перед подвигом тих, хто поклав своє життя у боротьбі з атомним пеклом. Щира пошана тим, хто щодня бореться зі страшними хворобами, спричиненими катастрофою. Ми пам’ятаємо й будемо пам’ятати беззастережний подвиг героїв-ліквідаторів. Ми пам’ятаємо й не забудемо ніколи, який вразливий світ довкола нас. Тож будемо назавжди вдячні й відповідальні – і матимемо майбутнє для своїх нащадків…

Хай прийдешні покоління завжди пам’ятатимуть уроки Чорнобиля, щоб над нашою планетою завжди було мирне, чисте небо, а в оселях панував лише мир, щастя та добробут.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
Класно
0
avatar