22 січня – День Соборності України

22 січня – День Соборності України

28.01.2016 в 14:55 Події 947 0 MarynaBaldovska

Українська мрія – єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22 січня 1919 року він був публічно оприлюднений в Києві на знаменитій Софійській площі. Так була проголошена самостійна соборна незалежна Українська держава.

З метою утвердження високої політичної культури у суспільстві, виховання у молоді патріотизму, поваги до історичного минулого українського народу та подій сьогодення, забезпечення консолідації української нації, пропагування ідеї єдності, спільності історичної спадщини, в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів №1 був проведений єдиний урок «Україна соборна, незалежна». Під час уроку учні пригадали історичні сторінки розвитку нашої держави, які випробування довелося пройти нашій державі на шляху до свободи та незалежності, які трагічні події відбулися в Україні з давніх часів і до сьогодення, згадали державні та народні символи, видатних українців, які прославили нашу державу у всьому світі. Не оминули увагою і сучасні події на сході України та згадали мужніх захисників нашої Батьківщини. Школярі взяли участь у вікторині про географічне положення України, читали вірші та гуморески.

Закінчився урок роздумом над словами Василя Симоненка: «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину». Діти зробили висновок, що необхідно примножувати багатство нашої України, плідно працювати, старанно навчатися. І тоді буде гордість за нашу Україну, і заживемо ми щасливо, бо ми гідні цього. Ми – могутній народ, якого ніколи не здолати, доки він береже своє коріння, шанує свою мову, пам’ятає історію, доки він єдиний, бо у єдності наша сила.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar