1 грудня – День порозуміння з ВІЛ-інфікованими

1 грудня – День порозуміння з ВІЛ-інфікованими

02.12.2016 в 15:50 Новини сайту 787 0 MSerega

Цей день з'явився в календарі майже чверть століття тому - в 1988 році. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД.

Не дивлячись на досягнення нашої прогресивної науки, ми, на превеликий жаль, змушені констатувати, що ця хвороба ще далеко не закінчена. Її масштаб, цинічність і підступність досі не може залишити байдужим жодної більш-менш розсудливої людини. Офіційна статистика поширення синдрому набутого імунного дефіциту все змушує нас відчувати глибоку тривогу. З часів виявлення і виділення цієї хвороби в окрему категорію пройшло вже багато часу. За опублікованими в 2007-му році даними цей вірус почав розповсюджуватися з Африки приблизно з 1969-го року. Спочатку на Гаїті, потім потрапив в Сполучені Штати Америки, потім далі по всьому світу.

На рахунку цієї хвороби вже безліч мільйонів людських життів, щорічно до їх числа додається ще і ще, й цей рахунок вже давно не на нашу користь. Звичайно ж, завдяки численним дослідженням, вченим і медикам вдалося хоч якось медикаментозно приборкати її активність у людському тілі, однак дорожнеча цих методів і лікарських препаратів як завжди дає значний карт бланш її розвитку та поширенню. Факти вперто свідчать, що навіть численні міжнародні та урядові програми по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу не дозволяють нам ще залишити цю епідемію в минулому.

У відсотковому відношенні ця хвороба по колишньому характерна переважно для основних груп ризику. Завдяки злагодженості методів і роботи медичних установ вдалося знизити показник розповсюдження і захворюваності ВІЛ-інфекцією і СНІДом через лікарські заклади, проте він і досі залишається досить високим: від 0,22 до 1,1%% від загального числа заражених.

Оцінивши загрозу, що насувається і можливі катастрофічні наслідки, ще в 1987-му році Джеймс В. Бунн і Томас Неттер, два співробітника з питань громадської інформації, що працювали в Глобальній програмі по боротьбі зі СНІДом при Всесвітній організації охорони здоров’я, запропонували ідею організації Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Ця ідея булла підтримана. Дата проведення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом була встановлена на 1-е грудня і впершее відзначена в 1988-му році.

Символ боротьби зі СНІДом – червона стрічка, без неї зараз не проходить жодна акція в цій області. Висловлюємо почуття глибокого співчуття всім, хто втратив своїх близьких і друзів від цієї віроломної хвороби. Бажаємо підбадьорення і надії всім, хто переносить цю хворобу на собі - залишатися в живих! Життя не відвернулося від вас, воно лише нагадало про себе.

Із метою формування ціннісного ставлення до здорового способу життя, привернення уваги до проблеми поширення венеричних хвороб, інформування учнів про ВІЛ/СНІД та запобігання поширенню інфекції, виховання толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих, його профілактики в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів №1 КЗ «Олександрівське НВО №1» було проведено ряд заходів із нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який щорічно відзначається 1 грудня.

У цей день в школі члени шкільного парламенту дітей провели флеш-моб «Ми – проти СНІДу», під час якого було створено символічну червону стрічку як свідчення того, що наша сила у єдності, що усі ми рівні, усі разом зуміємо протистояти підступній та невиліковній хворобі та підтримуємо тих, хто живе з цією хворобою.

Усі учасники навчально-виховного процесу носили червону стрічку – символ чистої крові. Було проведено бліц-опитування «Що ти знаєш про ВІЛ/СНІД» з метою виявлення якості знань учнів щодо цієї хвороби і було виявлено, що більшість учнів володіють доцільною інформацією про загрозу інфікування та його профілактику.

Сподіваємося, що цими заходами ми змогли привернути увагу молоді до небезпеки СНІДу, нагадали профілактичні моменти, адже недуга шириться країною надто швидко, вчилися з порозумінням ставитися до людей зі страшним діагнозом – ВІЛ/СНІД.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar