14 жовтня - День захисника України

14 жовтня - День захисника України

18.10.2017 в 12:08 Новини сайту 619 0 liuda

В багатому на подвиги літописі українського воїнства було безліч битв і дат, гідних стати святом, проте ще з козацьких часів день Покрови Пресвятої Богородиці був святковим днем захисників Вітчизни, козацькою Покровою. Серед усіх релігійних свят Покрову в українців здавна вважали чи не найбільшим. Козаки вважали Матір Божу своєю заступницею і помічницею. Цариця Небесна завжди була покровителькою славетного лицарства. І настільки шанобливо відзначали «Третю Пречисту», що впродовж століть в Україні це свято набуло вже історичного змісту і отримало назву – Козацька Покрова. Але в новій незалежній Україні цей день донедавна не мав такого сакрального значення.

Згідно з указом Президента України, з 2014 року 14 жовтня встановлено Днем захисника України. І тепер цей день став не просто державним святом, а направду всенародним святом, бо захисниками незалежності та суверенітету України в наш час є військові і добровольці, госпітальєри і волонтери, дорослі і діти - всі ті, хто в різний спосіб наближають перемогу над російськими загарбниками.

Ми з гордістю вшановуємо подвиг нескорених українців і висловлюємо слова щирої вдячності людям, які захищали соборність і незалежність України в ХХ столітті і продовжують її відстоювати в ХХІ столітті. Дякуємо за подвиг і вірність Україні військовим Національної Гвардії та Збройних сил України, і зокрема батькам наших учнів, котрі були і є учасниками неоголошеної війни на сході України.

З нагоди цієї дати педагогом-організатором Носенко Наталією Кирилівною було організовано та проведено «Козацькі розваги» для учнів 1-4 класів.

Позмагатися вийшли два коші: Івана Сірка та Петра Калнишевського. Під час виконання конкурсів та проходженні естафет учасники змагалися у спритності,швидкості, умінні згуртуватися, показували свої знання козацьких страв. А глядачі мали можливість продемонструвати свої знання козацької історії під час вікторини. В результаті запеклої боротьби перемогу отримав кіш Петра Калнишевського.

Свято видалося веселим та змістовним, учасники отримали багато позитивних емоцій, нових знань.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar