Історія кожної школи - це не лише історія вчителів, що працюють у ній, а й історія багатьох поколінь, що вийшли зі стін рідної альма-матер і множили її славу своїми досягненнями. Історія Олександрівської загальноосвітньої школи І -ІІІст. № 1 веде свій відлік з 1974 року.

У 1974 році в селищі Олексакндрівка була відкрита нова школа , її збудовано для того щоб перевести учнів з приміщення старої аварійної школи на вул. Шевченка. На вимогу батьківського комітету було розроблено та втілено в життя проект нового навчального закладу.

Номера - було змінено і бувша школа №1 стала школою №3, а нова - №1. Педагогічний колектив під керівництвом Мазенка В.С. власноруч допомагали будівникам готувати приміщення до відкриття «До першого вересня школа була готова прийняти учнів. Але пусті клумби виглядали сумно і зовсім не святково.

От і прийшлось нам прикрашати двір чорнобривцями викопаними на моєму подвірї, але як же гарно було» - із спогадів Хоменко О.В. Обладнання нових світлих класних кімнат було заслугою педагогів, які з ентузіазмом збирали наочні матеріали оформлювали класи та тематичні кабінети.

«В нових класах було гарно, - говорить Хоменко О.В. - але якось порожньо от я і розпочала традицію прикрашання стін тематичними малюнками .В класах їм на зміну прийшли шпалери але в коридорах першого поверху казкові герої і досі радують малечу...»

В школі працювала простора теплиця в якій цілий рік буяли квіти, Ленінська кімната з великою кількістю експонатів,чудова бібліотека в яку всю душу вклала бібліотекар Фесенко Г.Р., спортивний зал обладнаний всім необхідним, розпочав свою роботу шкільний краєзнавчий музей.

«Навчалось у школі більше девятсот учнів – розповідає нам Завада К.А. Цікаво і гамірно було в її стінах. Кожного тижня проводились тематичні вечори, підготовані учнями, до новорічних вечорів старшокласники малювали велетенські картини і прикрашали ними спортивний зал.

Учні залюбки підтримували всі ініціативи...» Педагогічний колектив та випускники школи з повагою та любов’ю згадують учителів-ветеранів, тих, хто стояв біля витоків історії навчального закладу, залишив у ньому часточку свого серця.

В 1976 році школу очолила Ярмоленко М.Ф. мудрий і розважливий керівник,вона змогла з колектива створити групу однодумців. А з 1980 р. директором школи працював Шостак В.Є.

В цей час школа твердо займає передові позиції в освітянській галузі.Спортивні досягнення вихованців Березенка І.Ю. та Ткаченка Ф.Г. відомі далеко за межами району. «Школа має свої традиції в 1981 році у школі проведено акцію «Лист в майбутнє» , всі класи писали листи учням майбутнього тисячоліття , малювали малюнки...

На загальношкільній лінійці було вручено доручення першокласникам.Згідно тих доручень капсулу з листами вони мають дістати в 2045 році і передати листи учням школи ...» Із спогадів вчителя початкових класів Хоменко О.В.

Школа для всіх нас назавжди залишається святинею, оселею, звідки починається життєвий шлях. Вона вселяє віру в силу знань, любов до України, повагу до її історії, мови. Педагогічний колектив загальноосвітньої школи І-ІІІст. № 1 метою своєї роботи вважає створення умов для розвитку творчого потенціалу кожної особистості.

Наша родина - це ті, хто навчає, і ті, хто навчається, та їхні батьки, та ще ті, хто навчався й працював у ній, і їхні родини, а ще ті, хто приходить до школи, щоб допомогти нам. Ми цінуємо тепло людських взаємин, щирість і шляхетність, виховуємо красу спілкування, учимо розуміти унікальність кожної людини. Шкільна родина щаслива злагодою та взаємним розумінням. Добру пам’ять серед вихованців та вчителів школи залишили ветерани педагогічної праці.

Результатом роботи школи є глибокі знання учнів, помножені на високу духовність кожного випускника. Якої б галузі людської діяльності ми не торкнулися, у кожній серед кращих знайдемо тих, кому путівку в життя дала наша школа. Маленький острівець дитинства на карті рідного містечка – це наша школа, яка ошатною, по-родинному затишною зустрічає усіх, хто в ній навчається і навчає, для кого дорога від шкільного порогу стала дорогою мрій з дитинства у життя.

Добрий наш дім – рідная школа…