Інклюзивне навчання

НОРМАТИВНА БАЗА

«Про внесення змін до Закону України "Про освіту" щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг».

Наказ Міністерство № 80 від 28.01.2014 "Про затвердження Типових навчальних планів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку (початкова школа)"

Наказ МОН України від 09.04.2015 № 416 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.08.2008 № 778»

Лист Міністерства №1/9-335 від 25.06.2014 "Про навчальні плани та програми  спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів  на 2014/2015 навчальний рік"

Наказ Міністерства №701 від 11.06.2014 "Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки від 22.04.2014 № 504"

Наказ Міністерства № 504 від 22.04.2014 "Про затвердження Типових навчальних планів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів II ступеня для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку" зі змінами, внесеними наказом МОН України від 19.06.2015 № 651

від 28.01.2014 р. № 80 «Про затвердження Типових навчальних планів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку (початкова школа» зі змінами, внесеними наказом МОН України від 11.02.2014 № 133

ЗРАЗКИ ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТАЦІЇ З ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ

Щоденний план

Карта стану здоров'я

Розклад уроків інклюзивного навчання

Навчальний план інклюзивного навчання

Заяви батьків

ПРОЕКТ РЕСУРСНОЇ КІМНАТИ ДЛЯ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ

КОРЕКЦІЙНО-РОЗВИВАЛЬНА РОБОТА З ДІТЬМИ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ В НАШІЙ ШКОЛІ

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Шановні батьки!

 1. Найважливіше для дітей – це увага їх батьків. Приділяйте більше часу для спілкування з дитиною. Вислуховуйте її розповіді про школу, запитайте уточнюючі запитання. І пам’ятайте: те, що здається вам не дуже важливим, для вашого сина чи доньки може виявитися найбільш хвилюючою подією за весь день! Якщо дитина побачить ваш інтерес до її справ і турбот, вона обов’язково відчує вашу підтримку. Слухаючи її уважно, ви зможете зрозуміти, в чому малюкові потрібна ваша допомога, про що слід поговорити з учителем, що реально відбувається з дитиною після того, як ви прощаєтесь з нею біля дверей школи.
 2. Зустрічайтеся з учителями, з класом знайомтеся, з навчальною ситуацією і шкільними правилами. Ваше позитивне ставлення до школи і вчителів полегшить дитині період адаптації.
 3. Помічайте все, навіть найменші досягнення вашої дитини, відзначайте їх, стимулюючи її впевненість у собі, у своїх силах і можливостях.
 4. Оцінюйте не дитину, а її вчинки і дії.
 5. Не вимагайте занадто багато, особливо в перші місяці навчання.
 6. Пам’ятайте, що школярем стала ваша дитина, а не ви. Підтримуйте самостійність дитини при виконанні домашніх завдань. Це не означає , що допомагати йому взагалі не потрібно, однак відразу позначте для себе межі вашої допомоги і поступово зменшуйте їх.
 7. Будьте уважні до змін настрою дитини, намагайтеся зрозуміти, з чим вони пов’язані.
 8. Розмовляючи про невдачі, помічайте, що вони тимчасові, підтримуйте активність дитини в у подоланні різних труднощів. Необхідно зауважити, що діти, які мають проблеми зі здоров’ям, швидше стомлюються, працездатність їх знижена, навчальне навантаження для них є занадто важким. Такі діти потребують особливого підходу та уваги дорослих.

Крім перерахованих вище рекомендацій, їм необхідно в більшій мірі знизити психологічне навантаження наступними діями:

 • забезпечте перебування дитини у другій половині дня в домашніх умовах, а не в групі продовженого дня, з включенням до її режиму денного сну (або просто пасивного відпочинку);
 • знаходьте час для щоденних прогулянок дитини на свіжому повітрі, а також потурбуйтеся про тривалий нічному сон (не менше 10-11 годин);
 • не скупіться на позитивні почуття по відношенню до таких дітей, вони найбільш чутливі до любові, поваги, уваги та підтримки дорослих.

ІНТЕРНЕТ РЕСУРСИ

Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні

Науково-методичний центр інклюзивної освіти

Поради для батьків дітей з особливими потребами

Портал превентивної освіти

Відео створено Кіровоградською громадською організацією
матерів дітей-інвалідів та інвалідів "Серце матері"