Зі світу інформатики: "Пошукова система Google"

Зі світу інформатики: "Пошукова система Google"

15.06.2021 в 09:07 Балдовська М. О. 821 0 MarynaBaldovska

Google – найбільша пошукова система, що належить корпорації Google Inc.

Перша за популярністю (79,65 %), обробляє 41 млрд 345 млн запитів в місяць (частка ринку 62,4 %) може знаходити інформацію 195 мовами. Підтримує пошук у документах форматів PDF, RTF, PostScript, Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint та інших.

Інтерфейс Google містить досить складну мову запитів, яка дозволяє обмежити пошук окремими доменами, мовами, типами файлів і т.д. Використання деяких операторів мови дозволяє зробити процес пошуку необхідної інформації більш гнучким і точним.

Процес пошуку починається ще до введення запиту – зі сканування й індексування трильйонів документів в Інтернеті.

Для пошуку загальнодоступних веб-сторінок використовується програмне забезпечення, відоме як "веб-сканери". Найвідоміший сканер називається "Googlebot". Сканери переглядають веб-сторінки та переходять за посиланнями на цих сторінках. Вони переходять від посилання до посилання та завантажують дані про ці веб-сторінки на сервери Google.

Процес сканування починається зі списку веб-адрес із попередніх сканувань і файлів sitemap, наданих власниками веб-сайтів. Коли сканери відвідують ці веб-сайти, вони шукають посилання на інші сторінки. Програмне забезпечення звертає особливу увагу на нові сайти, зміни в існуючих сайтах і неактивні посилання.

За версією Google алгоритми – це комп’ютерні програми, які шукають підказки, щоб відобразити саме те, що потрібно.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar