Зі світу інформатики: "Google Drive"

Зі світу інформатики: "Google Drive"

17.06.2021 в 20:32 Балдовська М. О. 1002 0 MarynaBaldovska

Диск Google — сховище даних, яке належить компанії Google Inc., що дозволяє користувачам зберігати свої дані на серверах у хмарі і ділитися ними з іншими користувачами в Інтернеті. Після активації замінює собою Документи Google. З жовтня 2014 року має 240 мільйонів щомісячно активних користувачів. Google Drive пропонує своїм користувачам початкові 15 Гб дискового простору у сховищі. Воно використовується всіма сервісами Google, які пов'язані з обліковим записом користувача: Google Docs, Google+ Photos (раніше - Picasa Web Albums), Gmail.

На Google Диску в Інтернеті зручно зберігати та систематизувати файли. Користувачу надаються наступні можливості:

  • створювати, додавати та завантажувати файли за допомогою однієї кнопки;
  • легко знаходити та додавати доступні файли;
  • обирати файли одним натисканням кнопки миші, а подвійним – відкривати їх;
  • перетягувати папки та файли;
  • ділитися файлами з іншими користувачами та дозволяти їм переглядати, коментувати або редагувати ці файли;
  • працювати з файлами навіть без підключення до мережі Інтернет.

Google Docs — розроблений Google безкоштовний мережевий офісний пакет, що включає текстовий, табличний редактор і службу для створення презентацій. Це веб-орієнтована програма, що працює в рамках веб-браузера без установлення на комп'ютер користувача.

Writely

Це текстовий процесор, що дозволяє редагувати текстові документи OpenDocument, Microsoft Word, а також електронні таблиці. Створений за допомогою технології AJAX.

Доступна велика кількість засобів форматування: зміна розміру і стилю шрифту, вибір кольору та оздоблення, створення списків і таблиць, вставка картинок, посилань і спеціальних знаків. Можна робити закладки, коментарі.

Зберігаються документи автоматично, мірою внесення змін, але кожна правка записується, і можна користуватися функцією скасування і повернення змін так само, як і у звичайному текстовому редакторі. Існує можливість завантажувати на сервер і скачувати з нього файли у різних форматах.

Google Spreadsheets

Дозволяє заносити дані в рядки і стовпчики електронної таблиці, а також проводити нескладні обчислення. Програма допускає перетворення даних і у формат Microsoft Excel, і в загальнодоступні OpenDocument і CSV.

Передбачена можливість доступу інших користувачів до створеної таблиці, як з правом редагування, так і без (щонайбільше десяти користувачам одночасно).

Google Presentations

Дає можливість створювати електронні презентації. Реалізована можливість імпорту/експорту файлів Microsoft PowerPoint (*.ppt). У основу Google Presentations лягли розробки компанії Tonic System, придбаної компанією Google в 2007 році.

Google Форма

У додатку Google Диск є функція "Google Форма", що створена для роботи із формуванням різного роду блоків питань, що допоможе компаніям у контролі співробітників. Зазвичай, використовують дану форму для створення системи звітів, контролю щоденної, щотижневої, щомісячної, квартальної, річної діяльності працівників.

Для початку роботи із Google Формою необхідно зайти в додаток Google Диск (для зареєстрованих користувачів) та

1) Kлікнути на "Створити", після чого з’явиться меню, в якому необхідно обрати "Форма", після чого надати (не надати) доступ до неї користувачам, які вже мають доступ до папки, в якій Ви створюєте форму.

2) Далі необхідно вказати назву та загальну форму документу.

3) Згодом, з’явиться пуста форма, в якій необхідно описати ту кількість питань, яку Вам необхідно (для цього, натискаємо на "Додати елемент" та створюємо питання).

4) Для кожного питання необхідно вказати: а) назву запитання; б) пояснення до нього; в) тип запитання (множинний вибір, текст, текст абзацу, прапорці, шкала, сітка, дата, час).

5) Обрати, чи є це питання обов’язковим для заповнення (в разі відсутності відповіді, дане поле буле світитись червоним та без його заповнення відповіді надіслати буде неможливо).

6) Після опису усіх необхідних полів (питань) натиснути "Надіслати форму" (в лівому верхньому куті вікна), та "Готово" після чого Форма буде створена. Після цього, необхідно налаштувати доступ користувачам, які будуть заповнювати дану форму.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar