Поради учням та їх батькам щодо формування правильної постави

Поради учням та їх батькам щодо формування правильної постави

20.06.2021 в 03:35 Назаренко В.В. 1194 0 volodumur09051985

Ми часто чуємо, як дорослі звертаються до дітей:"Не горбся! Не згинайся! Не сутулься! Вирівняйся! Не волочи ноги! Ти зігнувся, як старий дід!..", їхнє хвилювання зрозуміле, адже правильна постава - запорука краси і здоров'я. Як же запобігти порушенням постави у дітей?

Легка хода, струнка, пряма постава прикрашає людину. Недаремно струнку дівчину порівнюють з берізкою, а юнака - з кипарисом. Навіть невисока людина здається вищою, якщо у неї пряма постава. Людина, яка "волочить" ноги і ходить із зігнутою спиною, справляє не дуже приємне враження про себе, навіть якщо має гарне обличчя і відверту усмішку. Натомість легка хода і струнка фігура можуть компенсувати недоліки не дуже гарних рис обличчя і на підсвідомому рівні викликати симпатію до людини.

Саме тому, на уроках фізичного виховання з метою формування в учнів та реалізації здоров'язберігаючих компетентностей я проводжу комплекс вправ, що допомогають учням зберегти правильну поставу, адже більшу частину свого дня учні проводять за партами та письмовими столами.

Однак, процесом формування постави учнів повинні бути зацікавлені не лише учні. але, в першу чергу, і їх батьки, бо загальновідомою є формула батьківського виховання: "Хочеш зробити дитину щасливою - зроби її здоровою". Tож в даній статті пропоную ряд порад для формування правильної постави учнів.

Насамперед, шановні батьки, визначте, чи правильною є постава вашої дитини, для цього візуально огляньте дитину зі спини, якщо:

- вигини хребта виражені помірно;

- лопатки розташовані симетрично;

- плечі перебувають на одному рівні живіт підтягнутий;

- ноги прямі м'язи добре розвинені хода легка; значить постава у дитини правильна, однак для підтримання її в такому ж стані, варто виконувати комплекс запропонованих вправ.

Oтже:

1. Початкове положення (П.П.) - стоячи, ноги на ширині плечей, руки витягнуті вгору. Нахилитися вперед, руки торкаються землі якнайдалі за ногами. Повторити 5-6 разів.

2. П.П. - Стоячи, ноги на ширині плечей, права рука на талії, ліва над головою долонею усередину. Нахилити тулуб вправо, одночасно відставляючи праву ногу в сторону на носок. Повернутися в і.п. Те ж у ліву сторону. Повторити 8-10 разів.

3. П.П. - Стоячи, ноги на ширині плечей, руки витягнуті вгору. Виконувати обертання тулуба по можливо більшій амплітуді. Постарайтеся затримати на кілька секунд положення максимального відхилення тулуба в кожну сторону. Повторити кілька разів в кожну сторону.

4. П.П. - Сидячи на корточках, руки, зігнуті в ліктях, по можливості торкаються підлоги між широко розведеними в сторони колінами. Випряміть ноги і тулуб з одночасним стрибком вперед. Повторити 5-6 разів.

5. П.П. - Лежачи на спині, ноги разом, руки в сторони. Повільно згинати ноги в колінах і підтягувати їх до стану, в якому вони стосуються чола. Випрямити ноги за головою, намагаючись шкарпетками торкнутися підлоги за головою, потім становище "берізка". Підняти ноги і нижню частину тулуба якомога вище. Повернутися в і.п. Повторити 3-4 рази.

6. П.П. - Лежачи на спині, руки розташовані вільно вздовж тіла. За допомогою м'язів черевного преса притиснути стегна до підлоги і прогнутися в попереку. Повернутися в і.п. Повторити 6-8 разів.

7. П.П. - Сидячи на підлозі, обхопити ноги. Підтягувати коліна до підборіддя, ступні відірвані від підлоги. Розгинати тіло, руки над головою, при цьому ні спина, ні ноги не торкаються підлоги. Повторити 5-6 разів. 8. П.П. - Лежачи на животі, руки витягнуті вперед. Спробуйте одночасно відірвати від землі ноги і тулуб, прогинаючись і відводячи руки якнайдалі назад. Прийнявши описане вище положення, фіксуйте його протягом 5 секунд. Повернутися в і.п. Повторити 5-6 разів.

Тож, слідкуйте за правильною поставою дітей та нехай вони будуть здоровими!

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar