Історія Незнайки

Історія Незнайки

20.06.2021 в 10:31 Воропай Є.М. 3023 0 Катюша

Історія Незнайки.

Незнайка — літературний персонаж,  один з племені маленьких чоловічків — коротульок, герой присвяченої його пригодам трилогії Миколи Носова . Член Клуба веселих чоловічків.
 

А чи знаєте ви, хто придумав Незнайку?  Авжеж ви відповісте :  "Микола Носов !" І припуститесь помилки. Тому, що насправді його вигадав канадський письменник і художник Палмер Кокс ще в середині XIX століття, в коміксах про  крихітних чоловічків – брауні(«The Brownies, Their Book» -  1887 р.).
 

На прикінці XIX - на початку XX століть ці казки мали неймовірний успіх.Їх героями були малюки - ельфи . Розпочалась історія Незнайки, коли російська письменниця  Анна Хвольсон зробила переклад коміксів «Пригоди Мурзілки  і лісових чоловічків».  Серед її персонажів і був Незнайка.
 

 
Перше видання її книги "Королівство малюків" , де серед інших кероїв є Незнайка , вийшло в 1889 році

Розповідають , що вперше Микола Носов прочитав книги письменниці на початку 50-х років. І в 1951 році написав свою історію про коротульок І його головний персонаж Незнайка хоч і мав всі риси Мурзілки А.Хвольсон розпочав своє цікаве життя.
 
 

Складається враження що автор і сам не підозрював що його коротенькі оповідання перетворяться на цілі книги про пригоди маленьких героїв.Багато рис коротульки отримали завдяки сину письменника - Петрику, а під образом Незнайки можна було розгледіти самого автора в капелюсі з широкими полями, фантазера та видумщика.
 

 
Взагалі фантазія автора створила цілу країну,ні, цілу планету ліліпутів, дорослих крихіток з рисами характеру дітей.
 
 
Вперше пригоди Незнайки заговорили українською мовою в 1953 році на сторінках журналу "Барвінок"
 

В 1972 році на екранах зявилася серія лялькових анімаційних фільмів про пригоди Незнайки
 
Зі слів автора"  Незнайка-це дитина, але не така, котру можна назвати по імені і прізвищу, а дитина взагалі, з притаманними його віку жагою діяльності, жагою пізнання і в той же час з непосидючістю - взагалі, з усіма хорошими задатками, котрі дитині потрібно в собі закріпити і розвинути, і з недоліками , від яких потрібно позбавитись."
Незнайка оберігає вічний спокій свого творця на Кунцівському кладовищі
 
 
Читайте книги про Незнайку в нашій бібліотеці!
Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar