Зі світу інформатики:

Зі світу інформатики: "Історія компаніїї Google"

13.06.2021 в 05:46 Балдовська М. О. 873 0 MarynaBaldovska

Сьогодні сервіси Web 2.0 займають провідне місце в освіті. Сучасна освіта все більше орієнтується на використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчальному процесі.

Сучасна глобальна мережа Інтернет – це не лише сукупність комп’ютерів, об’єднаних між собою, а і велика кількість людей, яких поєднує виконання спільної роботи, обмін інформацією, дружба. На сьогоднішній день створено багато спеціальних послуг (сервісів), за допомогою яких людство може обмінюватися своїми думками, пропозиціями, ідеями, творчими здібностями та корисною інформацією. Такі сервіси називають сервісами Веб 2.0.

Веб 2.0 – друге покоління мережевих сервісів Інтернету. На відміну від першого покоління сервісів, Веб 2.0 дозволяє користувачам спільно діяти – обмінюватися інформацією, зберігати посилання та мультимедійні документи, створювати та редагувати публікації. Тобто таким чином відбувається налагодження соціальної взаємодії.

Компанія Google – передова компанія, місія якої – систематизувати всесвітню інформацію та зробити її загальнодоступною й корисною.

Служби Google надають користувачам безліч нових можливостей, а саме:

 • здійснювати пошук інформації, фото та відео в мережі Інтернет;
 • спілкуватися, знаходити друзів у соціальній мережі;
 • обмінюватися електронними повідомленнями;
 • створювати, налаштовувати та керувати блогами;
 • зберігати документи, презентації, електронні таблиці, фото, відео та інші файли в хмарному середовищі;
 • створювати документи, презентації, форми, електронні таблиці, малюнки онлайн;
 • зберігати та редагувати фотографії;
 • планувати власну діяльність за допомогою онлайн календаря;
 • здійснювати переклад тексту на інші мови;
 • зберігати посилання на ресурси в мережі Інтернет;
 • планувати та переглядати маршрути;
 • переглядати та маніпулювати моделлю планети, Місяця, Марса, зоряного неба;
 • створювати, редагувати, налаштовувати власні сайти;
 • мати доступ до великої кількості літератури.

Місія компанії Google полягає в тому, щоб систематизувати всесвітню інформацію та зробити її загальнодоступною й корисною.

Засновники компанії Google Леррі Пейдж і Сєргєй Брін познайомилися в Стенфордському університеті в 1995 році. До 1996 року вони створили пошукову систему (спочатку вона називалася BackRub), яка використовувала посилання для визначення важливості окремих веб-сторінок. Пізніше назву пошукової системи BackRub було змінено на «Google».

В 1998 році було сторено Google Inc. У 2000 році представлено AdWords – програму для самостійного створення рекламних кампаній онлайн.

У лютому 2003 року Google купує компанію Pyra Labs, яка створила службу Blogger. У грудні 2003 року компанія запускає службу Google Print (Пошук книг Google), яка індексує невеликі уривки з книг для їх відображення в результат пошуку.

1 квітня 2004 року компанією Google було запущено Gmail. Підхід до електронної пошти включав такі можливості, як швидкий пошук, величезні обсяги пам’яті та тематичні повідомлення.

У 2005 році компанією було запущено Карти Google і Google Планета Земля. Сьогодні Карти показують дорожній рух, маршрути проїзду, зображення на рівні вулиць, а Планета Земля дає змогу досліджувати океани та навіть Місяць.

У квітні 2006 компанія запустила Календар Google, а у червні цього ж року було представлено службу Веб-альбоми Picasa. У жовтні 2006 року Google випускає веб-доступні програми Документи та Таблиці. У лютому 2008 відбувся дебют Google Sites, служба дозволяє користувачам створювати спільні веб-сайти та встановлювати на них відео, документи й календарі.

У червні 2011 компанія Google представила проект Google+. Його мета – наповнити спілкування в Інтернеті відтінками реального життя.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar