Лінійка 18.03.2013

Лінійка 18.03.2013

13.06.2021 в 05:25 Лінійки 1040 0 Катюша
План
1.    Тиждень дитячого читання
2.    Наркотичні речовини їх вплив на організм людини
3.    Правила поведінки на весняних канікулах


1.    Тиждень дитячого читання

Дитинство – це той неповторний час, коли мала людина відкриває для себе світ, коли в ній жевріє іскринка творчості, а саме життя є стихією гри, що для дитини – найсерйозніше заняття. Саме добра дитяча книга відіграє важливу роль в житті дитини. Але якщо дитина запитує: «А навіщо читати?», чи зможемо ми дати таку щиру відповідь, не відбуваючись стереотипними фразами., які діти частіше за все пропускають повз вуха? Той, хто пізнав радість спілкування з друкованим словом, добре знає про те, що читання -  це бурхлива гра уяви, інтенсивна робота думки, творчий процес, який дає ні з  чим незрівнянну насолоду.

В Україні щорічно в останній тиждень березня проходить  Всеукраїнський Тиждень Дитячого Читання. Славні традиції проведення Тижня було започатковано ще в далекому 1944 році. У той непростий час , велика увага приділялася дитячій книзі, яка несла святе слово дітям – майбутнім творцям, винахідникам, вченим. Дорогі діти! Саме зараз у нас проходить Тиждень Дитячого Читання. Я вітаю вас усіх з цим чудовим святом!

Діти, сьогодні ми хочемо познайомити вас з історією народження її Величності  Книги.  Ось уявіть собі. Що давним-давно  на землі не було книжок, бо люди ще не вміли їх друкувати. «Сторінками» найдавніших книг були камені, стіни печер, сокири, вояцькі списи, люди спробували писати на глині, яку потім шили і випалювали на вогні. Та хіба на глиняних сторінках багато напишеш? До чого ж  ці книги були важкі та не зручні. З часом люди навчилися створювати зручні книги – з тонкої козячої та телячої шкіри – пергаменту.

Такі книги були дорогими, на виготовлення цієї книги потрібне ціле стадо телят. В Далекій Африці писали на папірусі – стеблах болотяної рослини, через декілька років такі книги ламалися та розсипалися. Справжній папір, на якому пишуть зараз, люди навчилися робити 2000 років тому в Китаї. Тоді і почали в багатьох країнах писати на папері, саме писати бо книги були тоді рукописними. Минуло ще багато років поки з'явилися перші друковані  книги. А зараз їх дуже багато із деякими з них ви можете познайомитися в нашій бібліотеці.
                    
Сила книги безмежна. Без неї людина сліпа. Протягом усього життя ми звертаємось до книги. Вона відкриває нам небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи, життя. Книга – мудрий друг., який, не вміючи говорити, розказує про незвичайні пригоди і подорожі, про навколишній світ, про різні чудеса. 

2. Наркотичні речовини їх вплив на організм людини

Наркотик (синонім — наркотична речовина) — речовина, що задовольняє три критерії:
1) медичний критерій: ця речовина, лікарський засіб повинна чинити специфічну (стимулюючу, седативну, галюциногенну й ін.) дію на ЦНС, що є причиною його немедичного споживання;
2) соціальний критерій: немедичне споживання речовини має великі масштаби і наслідки цього набувають соціальної значимості;
3) юридичний критерій: речовина у встановленому законом порядку визнана наркотичною і включена Мінздравом України у список наркотичних засобів .
Наркотизм (наркотизація) — уживання наркотиків і психоактивних речовин без формування наркоманії і токсикоманії.

Наркоманія — хвороба, викликувана систематичним уживанням наркотиків і проявляющаяся синдромом зміненої реактивності, психічною і фізичною залежністю, а також деякими іншими психотичними і соціальними феноменами.

Проблема вживання молоддю і підлітками наркотичних речовин по своїй важливості є однією з найгостріших у Росії. На сьогоднішній день існує безліч причин, по яких підлітки і молодьпочинають пробувати різні наркотичні речовини, здатні викликати так зване наркотичнесп'яніння. Нездатність правильно оцінити можливі наслідки своїх вчинків, висловлювань, безтурботність, легковажність, сугестивність, незрілість психіки, висока схильність до негативного впливу ззовні, схильність до наслідування - прекрасний грунт для перших проб наркотиків і токсичних речовин.

До ускладнень, викликаним безпосередньо опіатними наркотиками відносяться: гострі отруєння наркотиками з-за їх передозування, токсична енцефалопатія (порушення роботи головного мозку), токсична гепатопатія (пошкодження печінки), порушення обміну кальцію.

До ускладнень, викликаним супутніми наркотизації факторами відносяться:
1)    СНІД - смертельне захворювання.
2)    Гепатит-запалення тканин печінки. Наркомани зазвичай хворіють передаються через кров (на зразок СНІДу) гепатитами В, С, Е.
3)    Гнійні ускладнення - виникають від того, що наркомани використовують не стерильні (а часто просто брудні) розчини наркотиків, шприци та голки.
4)    Сепсис - зараження крові, яке може бути результатом гнійних ускладнень.
5)    Травми, в тому числі травми голови, які трапляються у наркоманів як з необережності, так і в результаті насильства в їхньому середовищі.
6)    До соціально-опосередкованим ускладнень залежно від опіатів відносяться:
7)    Самотність - результат заглибленості наркомана у свої переживання і пошук наркотиків.
8)    Безробіття через неможливість втримаються на одному місці роботи з причини постійних прогулів, запізнень і рідкісної невиконуваності.
9)    Злочини, так як наркомани змушені красти, шахраювати, займатися проституцією або торгувати наркотиками.

Унаслідок систематичного вживання наркотиків передусім страждає нервова система: постійно руйнуються і гинуть нервові клітини. Особливо ушкоджується головний мозок людини. У наркомана швидко знижується інтелект, спостерігається деградація особистості. Хворі стають егоїстичними, тупими, підозрілими, брехливими, емоційно неврівноваженими. У них слабнуть пам'ять, розумові властивості, можуть настати недоумкуватість та інвалідність. У наркоманів часто виникають епілепсія, психоз з галюцинаціями, марення.

Впливає наркоманія і на потомство. Навіть недовготривалий прийом дурману молодими людьми в 100 % випадків позначається на здоров'ї майбутніх дітей. Безвинно покарані, появляються на світ діти з різними формами недоумкуватості, водянкою мозку, хворі на епілепсію та інші тяжкі недуги. Нерідко в дітей бувають і фізичні вади.

У наркоманів страждають і внутрішні органи. Це різні ушкодження серця, легень, печінки, нирок, травного тракту, системи крові, інфекційні ураження скелета, СНІД. У хворих різко згасають статеві функції, виникають трофічні розлади, настає фізична слабкість. Хворі виглядають значно старшими від своїх років. Вони худі, з жовтувато-сірою шкірою, у них інтенсивно випадає волосся, зуби ушкоджені карієсом, багато зубів немає. Вени внаслідок багаторазових нестерильних введень наркотику набувають вигляду щільних шнурів.

Самостійно припинити приймання наркотику надзвичайно важко [23], практично неможливо. Та чим швидше хворий звернеться за допомогою до лікаря-психіатра або нарколога, тим кращі будуть результати. Людей, які довгий час приймають наркотичні речовини, вилікувати дуже важко, і, як правило, повне одужання у них не настає. Фізичне здоров'я можна ще повернути, а розумові здібності – ні.

3.    Правила поведінки на весняних канікулах
Просимо вас ознайомитись із правилами техніки безпеки під час весняних канікул , з обов'язковим їх дотриманням:
1.    Будьте обережні та дотримуйтесь усіх правил техніки безпеки при:
•    користуванні газом та електропобутовими приладами;
•    не допускайте гри з вогнем;
•    не влаштовуйте ігри на будівельних майданчиках та біля них.

2.    Щоб уникнути смертельних електротравм, категорично забороняється: наближатись до
обірваних проводів ближче 8 м.; залазити на опори повітряних ліній електропередач, тим
більше намагатись зняти електропровід; відчиняти двері та проникати в трансформаторні
підстанції.

3.    Обов'язково пам'ятайте (при відсутності дорослих вдома) про те, що не можна
відкривати двері незнайомим особам.

4.    Будьте особливо уважні біля водоймищ. Знайте: з водою не жартують!
5.    Обов'язково не забувайте про небезпеку, яка чатує на вас:

•    у ліфті;
•    метрополітені;
•    громадському транспорті;
•    при поводженні з собаками та іншими тваринами;
•    під час грози (блискавка!).
7.    Перед кожною вашою зустріччю з вулицею не забудьте про Правила дорожнього руху
(особливо це стосуються тих, хто користується роликами, велосипедом чи мопедом).
8.    Не перебувайте на вулиці без нагляду дорослих у вечірні години.

10.    Слідкуйте за гігієнічними вимогами щодо харчування, споживайте тільки якісну їжу.
11.    Діти, будьте безпечними при користуванні медикаментами. Без призначення лікаря їх
споживати не варто.
12.    Небезпечні предмети (знахідки) та ваші дії при їх виявленні мають бути розумними.
13.    Пам'ятайте про ті проблеми, що стоять перед сучасною молоддю: куріння, пияцтво,
токсикоманія, венеричні захворювання. У зв'язку зі становленням вашого характеру ,
прийміть до уваги те, що ніхто    з підлітків не застрахований від них. Тому ще раз
наголошуємо, що:

•    пияцтво - це фактор ризику №1 і є стихією саморуйнування;
•    куріння та токсикоманія - це вірна духовна та фізична смерть;
•    розпуста - шлях до венеричних захворювань, СНІДу.

14.    Особливо зверніть увагу на друзів, з якими спілкуєтеся.
15.    Діти, нічого чужого не беріть та своєю поведінкою не створюйте криміногенної
ситуації (бійки, крадіжки, брутальна поведінка).
16.    Перебуваючи    на відпочинку в лісі або парковій зоні, пам'ятайте про правила
безпечної поведінки.

Діти будьте обережні!
Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar