Лінійка 11.02.2013

Лінійка 11.02.2013

17.06.2021 в 20:49 Лінійки 1066 0 Катюша
План лінійки

Цей вічний біль, Афганістан
Рубрика: « Здоровенькі були»: Найкорисніші фрукти взимку.
Оголошення


1 Цей вічний біль, Афганістан

З кожним роком все більше віддаляються від нас події афганської війни. Війни, що тривала 3340 діб або 9 років, 1 місяць і 20 днів. Війни, через горнило якої пройшло понад 600 тисяч військовослужбовців збройних сил колишнього СРСР. Війни, яка забрала життя понад 15 тисяч осіб, кожний п'ятий з них - українець. Війни, що стала найбільш масштабною для Радянської армії після завершення Другої Світової війни.

Афганська війна мала низку особливостей, через які її досить часто називають "війною розвідників". У ході війті стандартний розвідувальний комплект 40-ї Армії (40 А) перетворився у надзвичайно потужне комплексне угруповання сил і засобів розвідки. За період 1979-1989 років службу в Афганістані пройшла велика кількість розвідників, серед яких було багато українців, а також тих хто. не будучи етнічним українцем, був пов 'язаний з Україною тісними узами - місцем народження, навчання, служби (до або після Афганістану -у складі Збройних Сил України), набутими бойовими друзями тощо.

Світлій пам'яті, мужності і честі загиблих та живих розвідників, які виконали свій військовий    обов'язок    в    Афганістані.    присвячується

Одним з перших радянських розвідувальних підрозділів, який з явився в Афганістані ще до введення до країни "обмеженого контингенту", був окремий батальйон спеціального призначення (СпП). Формування цієї частини розпочалося в травні 1979 року у місті Чірчік (Узбекистан). Згодом вона увійшла в історію афганської війни як так званий

''мусульманський    батальйон''.

В середині листопада 1979 року цей батальйон повітрям був перекинутий до Афганістану та 27 грудня взяв участь у захопленні урядової резиденції та міністерства оборони Афганістану. Після виконання завдання "мусульманський батальйон" був виведений    до    місця    постійної    дислокації    у    Чірчік.

Наприкінці грудня 1979 року розпочалось введення до країни радянських військ, які брали під контроль важливі адміністративні та промислові об 'єкти, аеродроми, основні шляхи сполучення та перевали. Одним з перших до Афганістану увійшов 781 окремий розвідувальний батальйон 108 мотострілецької дивізії (мед).

Після введення "обмеженого контингенту' на афганську територію радянські війська були досить швидко втягнуті у збройне міжусобне протистояння, що в Афганістані.

При цьому характер бойових дій значно відрізнявся від постулатів радянської науки того часу та вимог боіювщ статутів Так, в умовах гірсько-пустельної місщещ тактика боротьби регулярних унтсЬк* проти незаконних збройних формуваь Н виявилася малоефективною. Душмани діяли невеликими загонами та групами, швидко завдавали ударів і миттєва відступали. Осередковий характер бойових дій і тактика противника потребували швидкої реакції та точної відповіді афганська війна засвідчила, що у таких умовах найбільш ефективно можуть діяти окремі частини і підрозділи, які укомплектовані морально й фізично підготовленим особовим складом. Зазначеним вимогам найбільш відповідали розвідувальні частини та підрозділи.

Система розвідки 40 А почала створюватися вже піс ля введення радянських військ до Демократичної Республіки Афганістан (ДРА). На першому етапі з'єднання і частини мали тільки штатні розвідувальні частини і підрозділи, які могли забезпечувати штаби інформацією про противника лише в районах, які безпосередньо примикали до пунктів дислокації. Так, до складу армії входило три окремих розвідувальних батальйони (орб): 781 орб 108 мед (місто Баграм, центральна частина ДРА), 783 орб 201 мед (місто Кундуз. північна частина країни) та 650 гвардійський орб 5 мед (місто Шинданд. західна частина країни). Крім того, розвідувальні роти (рр) мали у своєму складі мотострілецькі, танкові та парашутно-десантні полки. Також у складі 40 А перебувала 469 окрема рота ОгП,    яка    дислокувалася    у    Кабулі.

Протягом першої половини 1980 року основним способом дій радянських військ були рейди посинених загонів спільно з підрозділами збройних сил (ЗО ДРА. Рейди здійснювались у районах імовірного розташування противника та обмежувалися діями вздовж доріг, v долинах та в інших напрямках, які дозволяни застосовувати бойову техніку. Ефективність рейдів значною мірою визначаюсь діями душманів у відповідь - там, де НЗФ переходили до відкритого збройного опору, по них завдавались вогневі удари силами бронегруп та авіації. Якщо противник ухилявся від бою, переховуючись серед місцевого населення або у горах, ефективність рейдових дій була незначною.

2 Рубрика: « Здоровенькі були»:Найкорисніші фрукти взимку.

Взимку та на початку весни, коли організму не вистачає вітамінів, багато хто намагається їх поповнити за допомогою фруктів. Цитрусові

Тим, хто боїться застудитися, ці плоди особливо корисні. Вони посилять захисні сили організму, а фітонциди знищать шкідливі мікроби. У них багато вітаміну С, вміст яких майже не знижується при збереженні. Окрім того, ці фрукти допоможуть гарно виглядати. Коллаген - «зміцнювальний матеріал» для судин, шкіри, волосся, утворюється за участю аскорбінової кислоти. При хронічній втомі ці сонячні фрукти можуть замінити каву, адже вони теж тонізують. Цитрусові частково нейтралізують дію алкоголю, а під час похмілля більш ефективні, ніж розсіл.

При гіпертонії кальцій, який міститься у цитрусових фруктах, допоможе зменшити набряки. А деякі цитрусові навіть зменшують артеріальний тиск. Наприклад, один апельсин на день на 20% знижує ризик серцево-судинних і онкологічних захворювань, забезпечує добову норму аскорбінової кислоти, покращує обмінні процеси.

Грейпфрут не дає підвищуватися холестерину в крові - у ньому міститься нарінгин. який пришвидшує спалення жирів. Цей цитрус корисний під час порушення обміну речовин. А ось мандарин - швидше десерт, ніж «ліки». Вітамінів і мінеральних речовин у ньому вдвічі менше, ніж в апельсині.
Вітамін С - провокатор для слабкої імунної системи, здатний викликати алергію. Тому цитрусові небажані під час вагітності, не можна давати їх дітям до трьох років. Великі дози цитрусових можуть викликати алергію навіть у здорової людини. Проблема може розвинутися вже після випитого літра апельсинового соку. При виразковій хворобі, гастриті з підвищеною кислотністкціеікрто їсти цитрусові - кислоти та ефірні олії, які у них містяться подразнюють слизоЙ оболонки. Також вони шкодять зубній емалі, тому рот після таких фрукті в, бажано споліскувати.

Банани

У цьому фрукті є білок, який перетворюється у серотонін - гормон задоволення, тому банани й вважаються "щасливими" фруктами.

Якщо не вистачає кальцію - три плоди банана забезпечать щоденну норму. Також містяться у цьому фрукті калій та залізо. Банани необхідно вживати при постійних стресах і активній розумовій роботі - магній і вітаміни В6, В12 підтримують нервову систему.

Не варто вживати банани хворим на діабет, при захворюваннях підшлункової залози. Вони занадто швидко засвоюються, провокуючи викид інсуліну. А 150 калорій такого фрукта можуть завадити стати стрункішим.

Нашкодить фрукт і слизовій шлунка. Тому його не можна вживати тим, у кого гастрит із підвищеною кислотністю. Банан повільно перетравлюється, провокуючи закрепи. Не підійде він людям зі схильністю до варикозу. тому що згущує кров, лімфу та пришвидшує розвиток хвороби.

Ківі

Ківі подібні за набором корисних речовин до цитрусових. У них також міститься вітаміни А, В, магній, калій, фолієва кислота. А коли з'їсти один плід, порції вітаміну С вистачить на два дні. Особливо корисний фрукт для тих, хто потерпає від атеросклерозу: ківі нормалізує холестерин, знижує ризик утворення тромбів. Тому їх можна сміливо споживати після надто ситного обіду замість ферментних засобів.

Проте ківі не рекомендується їсти при хронічному запаленні жовчного міхура чи кишківника.

Груші та яблука

Рідні грушки та яблука значно більше підходять нашому шлунку. Окрім того, австралійські вчені визнали яблуко найкориснішим фруктом у світі.

Яблука та груші корисні тим, хто худне. Вони мають низьку калорійність і високий вміст поживних речовин. Пектинів і заліза більше у яблуках, фолієвої кислоти - у грушах. Обидва фрукти корисні при захворюваннях шлунка, печінки, підшлункової залози, кишківника. Яблучна кислота покращує травлення. Також вони здатні ефективно «почистити судини». Два фрукти у день знижують рівень холестерину в крові на 16%. Антиоксиданти, які містяться у яблуках, запобігають старінню організму.

Але не забудьте, що груші важко засвоюю ться, якщо їсти їх натщесерце чи запивати холодною водою. Терпкі, кислі сорти груш і яблук не підійдуть для дітей та літніх людей.

3. План роботи тижня англійської мови

Понеділок 11.02.2013

1.    Розучування віршів та п^нь англійською мовою. - учні 1-5-х класів.(відповідальна Микитчук О.О.)

2.    Жива газета «Навіщо ми вивчаємо англійську мову?», де всі учні та вчителі школи можуть висловити свою думку.

Вівторок 12.02. 2013

1.    Відкрите опитування «Наскільки ти знаєш англійську мову?» - вчителі та учні 5-9 класів, (відповідальні Железковська. О.Ю., Микитчук О.О.)

2.    Проектні роботи «Му Web -Site». - учні 10 класів, (відповідальна Железковська. О.Ю.)

Середа 13.02. 2013

1.    Проектна робота «Відомі художники Олександрівщини» - учні 11 класів.

2.    Конкурс малюнків «Мої улюблені казкові герої». - учні 2-4 класів. (Відповідальна Микитчук О.О.)

3.    Перегляд мультфільму «З історії англійської мови». (Відповідальна Железковська О.Ю.)

4.    Конкурс коллажів «Вчитель майбутнього» - учні 8-11 класів.

Четвер 14.02. 2013

1.    Конкур постерів «Англійська мова - це майбутнє. А твоє майбутнє - це успіх!» Учні 5-7 класів, (відповідальні Железковська. О.Ю., Микитчук О.О.)

2.    Бесіди-розповіді «Легенди про святого Валентина», (відповідальні Железковська. О.Ю., Микитчук О.О.)

3.    Інсценізація казки учнями 7 -Б класу «Попелюшка» (Відповідальна Железковська О.Ю.)

П'ятниця 15.02.2013

1.    Класна година на тему «З історії Англії. Важливість знань англійської мови.» (Відповідальна Железковська О.Ю., Микитчук О.О.)

2.    Драматизація діалогу Ромео і Джульєтти на вечорі, присвяченого Дню Святого Валентина. (Відповідальна Железковська О.Ю.)

Понеділок 18.02.2013

1. Лінійка. Підведення підсумків тижня англійської мови.
Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar