Лінійка 24.12.12р.

Лінійка 24.12.12р.

20.06.2021 в 04:02 Лінійки 1118 0 Катюша
Сьогодні на лінійці:
1. Питання охорони здоров'я
2. Новорічні свята
 
1.В усі часи існування людства старше покоління передавало наступному знання і навички уникнення небезпек - безпеки життя. У прадавні часи - це навички захисту від диких звірів, несприятливих погодних умов і стихійних лих. Згодом "люди навчилися непогано захищати себе від природних небезпек, але натомість з'явилися небезпеки, пов'язані з життєдіяльністю самих людей.

Це - небезпеки на дорогах, у побуті, на виробництві, а також екологічні небезпеки, які виникають через те, що люди забруднюють навколишнє середовище, роблять його непридатним для свого життя, небезпечним для свого здоров'я. Тому, в наш час варто говорити не лише про безпеку життя, а й про безпеку діяльності людини - тобто, про безпеку її життєдіяльності. І зараз ми з вами поговоримо про безпеку життєдіяльності під час зимових канікул.
 
Друже, щоб здоровим бути,
Треба навички здобути,
Про здоров'я піклуватись:
Перш за все — не лінуватись,
 І здружитися із спортом,
Рідко ласувати тортом,
Воду крижану не пити
І ніколи не палити!
 Щоб знешкодити мікроби,
Руки мий щоразу чисто,
Не забудь щоденно їсти
Овочі і фрукти різні —
Всі вони тобі корисні.
Вранці й ввечері, мій любий,
 Завжди-завжди чисть ти зуби.

Щоб жити, працювати, досягати успіхів, людинна повинна піклуватися про своє здоров'я, захищати себе. Здоров'я є основою умовою  самореалізації, а також найважливішою складовою особистого інтересу сучасної людини, оскільки навіть часткова його відсутність може стати перешкодою здійснення мрій та життєвих планів.

2.Новорічні свята
Новорічні свята для дітей - це довгоочікувані свята, які включають в себе зимові канікули (з 25.12 по 10.01), зустріч Нового року (з 31 грудня) та Різдво Христове (з 6 січня), коли хлопці з вечора починають колядувати.

І хоча зима славиться своїми яскравими обрядами, вона має також і негативну сторону своєї пори року - це холодне повітря, мороз, ожеледиця, які призводять до простудних захворювань та травматизму. Тому, виходячи на вулицю, необхідно тепло вдягатися. Взуття повинне бути не слизьке (на підошву можна наклеїти лейкопластир). Граючи на вулиці взимку, не допускайте переохолодження тіла. Якщо ви впріли, то не роздягайтеся на морозі, а зайдіть додому та переодягніться.

Якщо ви на вулиці вирішили покататися на лижах та ковзанах-будьте обережні в незнайомих вам місцях.

Якщо ви не добре вмієте користуватися лижами та ковзанами, то намагайтеся вчитися цим видам спорту подалі від великого скупчення людей, для того, щоб уникнути травмування. Не намагайтеся іншим дітям показати, що ви краще вмієте їздити на ковзанах або лижах, не обганяйте та не штовхайте дітей, які знаходяться біля вас, бо така участь може чекати і вас, що може призвести до травматизму.

На вулиці взимку ніколи не ходіть під будинками, бо несподівано на вас може впасти бурулька, яка вас покалічить. Також не можна бурульки їсти, бо можна захворіти на ангіну.

Треба бути обережними під час катаннях на санках з гірки. Ніколи не з'їжджайте з гірки лежачи, головою униз та вперед - можна звернути собі шию або врізатись в дерево або стовп.

Категорично забороняється знаходитись на території річки Інгул (або якоїсь іншої річки чи ставка), яка замерзла і покрилася кригою. Не можна кататися на льоду, ловити рибу в ополонці, яка знаходиться далеко від берега.

Взимку на вулиці дуже рано темніє, тому діти повинні усі свої проблеми вирішувати вдень, а коли починає темніти - дітям краще знаходитись в своїх оселях. В наш час дуже небезпечно одному, без дорослого, гуляти вночі на вулиці. Особливо, це стосується хлопців, які з вечора 6 січня підуть по квартирам колядувати. Будьте дуже обережними вночі на вулиці, ходіть в тих місцях, де є освітлення, або носіть із собою ліхтарик.

Напередодні зимових канікул в школі будуть проводитись Новорічні ялинки. Кожен клас, напевно, буде прикрашати свій кабінет або вестибуль в школі. Тому школярі повинні бути обережними і дотримуватись інструкцій, які наголошують, що:

1)    під час прикрашування вікон, бути обережними на підвіконні - не балуватись, не гойдатися, не стрибати. Учня на підвіконні повинні підтримувати (страхувати) 1 -2 учні.

2)    користуючись драбиною або стільцем, необхідно стояти рівно, не роблячи різких рухів, тримаючись за стіну або вчителя (учня).

Під час установки ялинки вдома або в залі школи, необхідно дотримуватись таких вимог безпеки:

1)    перевірити, чи є в наявності всі інструменти для роботи;

2)    перевірити, чи немає нагромаджень сторонніх предметів;

3)    перевірити стан підлоги: якщо вона слизька, чи прогинається - то ліквідувати недоробки;

4)    ялинку необхідно закріпити добре, щоб вона не хиталася;

5)    ялинкові іграшки використовувати тільки промислового виробництва;

6)    не використовувати вату, свічки відкритого типу, конфетті, тобто, легкозаймаючих предметів для уникнення пожежі;

7)    забороняється прикрашати ялинку гірляндами власного виробництва;

8)    забороняється палити біля ялинки, гратися із сірниками - може призвести до пожежі.

Приймаючи участь в шкільних та міських ранках, кожен учень повинен знати правила поведінки в громадських місцях:

Культура спілкування:

Її основою є гуманне відношення людини до людини. Тому формування у дітей позиції відкритості, довіри, відвертості, приязності (дружелюбності) є обов'язковою умовою виховання культури спілкування. Діти, спілкуючись зі своїми ровесниками, повинні проявляти чемність. Знаходячись в загально-громадських місцях, діти повинні бути тактовними при спілкуванні. Це одне із самих симпатичних та привабливих людяних якостей, яке зводиться до уміння зрозуміти почуття та настрій іншої людини, поставити себе на його місце.

На громадських міроприємствах учні не повинні показувати свій характер або поганий настрій. На Новорічних святах треба від душі веселитися, сміятися, знайомитися з дівчатами та хлопцями з інших класів або іншої школи, тобто, знаходити собі нових друзів.

Культура зовнішності:

Зовнішність людини - не пусте. Вона відіграє в житті, в формуванні характеру дитини, підлітка дуже важливу роль. Від того як оцінюють зовнішність підлітка люди навколо нього та він сам, багато в чому залежить його настрій, самопочуття і, навіть, становище в колективі. В цей період формується у підлітків уявлення про зовнішню красу людини, ідеал, до якого вони прагнуть.

Тому готуючись до Новорічних ялинок в школі та інших культурних закладах (у Філармонії, в театрі ім.Кропивницького, в Палаці культури ім.Компанійця тощо) дівчата та хлопці повинні продумати, в якому карнавальному костюмі вони прийдуть на свято. Це може бути також оригінальна нарядна сукня або костюм. Але головне те, щоб воно було чисте та випрасуване. Не даремно існують поговірки: "Встречают по одежке - провожают по уму", "Тот приятен, кто опрятен". Зміст цих морально-естетичних принципів повинен бути усвідомлений в дитинстві як один із перших аксіом вихованості.

 
Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar