Лінійка 12.11.2012

Лінійка 12.11.2012

13.06.2021 в 22:28 Лінійки 1393 0 Катюша

Сьогодні на лінійці:

1. 15 листопада - Міжнародний день боротьби з палінням.

Щорічно кожного третього четверга листопада в більшості країн світу відзначається Міжнародний день відмови від паління.Він був установлений Американським онкологічним товариством в 1977 році.

Ціль Міждународного дня відмови від паління - сприяти сниженню поширеності тютюновї залежності, залучення в боротьбу проти паління всіх верств населення й лікарів всіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління й інформування суспільства про пагубний вплив тютютну на здоров'я.

З даними ВООЗ -у світі 90% смертей від раку легенів, 75% - від хронічного бронхіту й 25% - від ішемічної хвороби серця обумовлені палінням; - кожні 10 секунд на планеті вмирає один запеклий курець. ДО 2020 року цей рівень може підвищитися до однієї людини за 3 секудни; -близько третини населення світу, або 1,1 млрд. осіб у віці 15 років і старше є курцями. На кожна 1000 тон виробленого тютюну в кінцевому рахунку припадає 1000 смертей.

Загалом паління - найчастіша причина смерті, що може бути попереджена. У 2000 році хвороби, пов'язані із курінням, були причиною 13% всіх смертей в Україні. Цей показник для чоловіків становив 24%, для жінок - 2%.

Серед дітей,батьки яких курять, вдвічі більше тих, хто бажав би курити, ніж серед дітей, батьки яких не курять. 80% тих, хто викурив близько 100 сигарет, будуть палити наступні 2 роки, а половина з них палитимуть й через 20 років. За даними іншого дослідження 42% молодих людей, які курили лише 3 сигарети, стають курцями.

До речі, якщо людина не прилучилася до паління у підлітковому віці, вона навряд чи будь-коли пізніше почне курити.

Україна посідає одне з найвищих місць в Європі за розповсюдженістю паління (34-39%). Враховуючи таку масштабність та силу негативного впливу, невтручання держави в сферу виробництва та споживання тютюну було б однозначно неправильним підвохом.

Отже, ефективна запобіжна діяльнічть держави щодо споживання тютюну може призвести до покращення здоров'я нації. Серед непрямих наслідків також будуть вищезгадані: зменшення тягаря на бюджет витрат на надання медичної допопмоги, збереження потенціалу робочої сили.

На 15 листопада кожен клас виготовляє листівку і в прикріпяє її на двері.

2. 16 листопада - Міжнародний день толерантності.

16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності.

Його запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості. У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросподівання, утнічної залежності чи кольору шкіри. Ця декларація розвиває принципи, які були сформульовані ще у 1948 році. Загальній декларації прав людини.

Як заявлено в Декларації принципів терпимості, терписміть - це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру. Терпимість - це гармоніяу різноманітті. Це не тільки моральний обов'язок, але й політична та правова потреба.

Разом із тим, прояв толерантності який співзвучне принципу поваги до людини не означає терпиме ставленя до соціальної несправедливості, злочинів та правопорушень, відмову від своїх поглядів або поступку перед чужими переконаннями.

Ми всі різні. Але ми всі рівні. Тож кожна людина має право на життя в світі та зберігання своєї індивідуальності. А це означає, що бути толерантним не значить залишатися пасивним перед обличчям расизму, ксенофобії, гендерної або расової дискримінації, насильства тощо, або ж мовчати, коли люди стикаються із жорстоким ставленням.

Tолерантність - це привілей сильних і розумних, які не сумніваються у своїх здібностях просуватися на шляху до істини через діалог і різноманітність думок та позицій, які не бояться загубити власну індивідуальність, і які вміють поважати інших.

У Міждународний день толерантності підтверджується ідея про те,що різноманіття, втілене в думках, вірування і діях, і цінним даром , а не загрозою, і не варто прагнути до побудови такого суспільства,в житті якого укорінився цей основний ідеал.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar