Лінійка 22.10.2012

Лінійка 22.10.2012

20.06.2021 в 20:56 Лінійки 1235 0 Катюша

На минулому тижні чергували учні 10 класу.

Сьогодні на лінійці:

1. Правила поведінки дітей під час канікул.

Дуже часто наслідки нещасливих випадків стають плачевими в результаті необачності дітей, при користуванні побутовими предметами під час канікул, коли учні залишаються вдома без нагляду дорослих. Часто результатом травми може бути порушення поведінки під час гри на подвір'ї. Tому для запобігання небажаних травм та нещасливих випадків пропоную вам запам'ятати правила поведінки під час канікул:

1. Не бери в рот монети, ґудзики та інші неїстівні предмети. Ти можеш кашлянути і тоді несподівано проковтнеш те, що тримаєш в роті. Я знала одного хлопчика, який бігав по всій хаті за своїм молодшим братом, не випускаючи зубної щітки з рота, несподівано він оступився, впав, зробив ковтальний рух і - ви не повірите!- проковтнув зубну щітку.

2. Не засовуй пальці куди попало: в пральну машину, в міксер, навіть у вузьке горло пляшки з газованою водою. Один мій знайомий хлопчик ухитрився засунути пальця в пляшку і йогодовелося вести в лікарню і під наркозом виймати пальця з пляшки.

3. Ліки можна приймати тільки ті, які тобі дають батьки або лікар. Ніколи не ковтай пігулок , які тобі сподобались, навіть якщо вони на виглюд та смак схожі на цукерки, і не пий сам мікстур, навіть солодких.

4. Ножі зовсім не придатні в якості іграшок. Ніж - це дуже корисна річ, але з ним треба правильно поводитись, а дитину цьому навчити практично неможливо. Старші діти також не повинні бешкетуватит з ножами, особливо якщо поруч знаходиться інша дитина. Дуже часто діти отримають серйозні порізи із-за необачного поводження з ножем.

5. Якщо ти відчуваєщ, що в око щось потрапило, скажи про це батькам. Іноді в око потрапляє вія, частинка сміття і щоб від нього звільнитися треба промити око водою, або охайно витягнути смітинку із ока шматочком вогкої вати. Іноді потрібна допомога лікаря.

6. Ніколи не слід сильно терти очі, особливо брудними руками. Коли ти це робиш, в очі може потрапити сміття з рук. А на руках після ігор на вулиці знаходиться багато мікробів, які так і хочуть потрапити на твої вії і тоді там може з'явитись ячмінь.

7. Не ковиряйся нічим у вусі, бо можеш пошкодити барабанну перетинку. У вухo дозволяється засовувати тільки один предмет - свій власний лікоть. Подивись як це у тебе вийде.

8. По можливості оберігай вухо від дуже гучних звуків, шуму.

9. Дуже часто діти отримують травми рук, коли прищеплюють їх дверима. Палець можна прищемити дверцятами машини, дверима кімнати чи квартири. Відкривай і закривай двері тримаючись за дверну ручку.

10. Час від часу звертай увагу на те, як розташовані меблі у квартирі, чи не було перестановок. Деякі діти впевнені, що меблі завжди знаходяться на одному місці. Не звернувши уваги на перестановку, ти можеш налетіти на що-небудь і боляче вдаритись.

11. Не розмовляй на вулиці із сторонніми людьми.

12. Не бери у чужої людини цукерки, гроші та інші гостинці. Можливо, вона пропонує від щирого серця, можливо ні. Про всяк випадок відмовся. І взагалі, якщо ти бачиш людину вперше, звідки тобі знати, хороша вони чи ні? Краще не ризикувати.

2. Бойові дії на території України.

З 24 грудня 1943 по 17 квітня 1944 р. розгорнулася геганська битва на Правобережній Україні, в якій брали участь 1,2,3 і 4-й Українські фронти під командуванням генералів М.Ф. Ватутіна, І.С. Конєва, Р.Я. Малиновського, Ф.І. Толбухіна.

Вже було досить бойової техніки, радянські війська кількісно і якісно переважали ворога, їхні дії були стрімкими, удари могутніми. Командуванням Радянської Армії грамотно був спланований і проведений стратегічний наступ, в ході якого відбулося 10 операцій: Житомирсько-Бердичівська, Кіровоградська, Корсунь-Шевченківська, Рівне-Луцька, Нікопольсько-Криворізька, Проскурівсько-Чернівецька, Умансько-Ботошанська, Березнеговато-Снігирівська, Польска та Одеська. Координацію дій фронтів здійснювали маршил Радянського Союзу Г.К. Жуков та О.М. Василевський. Битва на Правобережній Україні - одна з наймасштабніших стратегічних операцій війни.

Вона розгорнулася на фронті довжиною 1300-1400 км. За чотири місяці було розгромлене все південне крило Східного фронту фашистів, радянські війська просунулися на 250-450 км, з оперативністю, доти незнаною у світовій історії воєн, форсували дві могутні ріки - Південний Буг і Дністер, вийшли до південно-західних кордонів СРСР і перенесли бойові дії за кордон.

Визволення України тривало майже 2 роки. За неї вели жорстокі бої десять фронтів, окрема Приморська Армія, сили Чорноморського флоту, що становили майже половину особового складу і бойові техніки всієї діючої армії.

Близько 2,5 млн. воїнів українців нагородженні орденами та медалями, понад 2 млн - удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

Близько 4-х тисяч бійців  - представників 43-х національностей удостоєні звання Героя Радянського Союзу за мужність і відвагу в боях на території України.

Воїни-українці були визволителями народів Європи, вони штурмувал Берлін, а українець Ф.М.Зінченко, Герой Радянського Союзу, командир 756-го стрілецького полку, був першим комендантом рейхстагу.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar