Лінійка 15.10.12

Лінійка 15.10.12

15.06.2021 в 09:18 Лінійки 1209 0 Катюша

Здоров'я - найдорожчий скарб.

Людський організм найсильніший, найдосконаліший з усіх земних, він потребує пильної уваги. Лікарі давно помітили, що наша добра і фізична форма залежить від нашого ставлення і до свого здоро'я. Усі знають із дитинства що здоров'я треба берегти. Але ми, молодь, мало ним цікавимося. Це легко пояснити. Юнаків цікавить, як розвинути силу, витривалість, вправність. Дівчат турбує їхній зовнішній вигляд, краса. Кумедним, а можливо, навіть"неморальним" був би 15-літній підліток, який постійно цікавився б, який у нього тиск, яка кількість холестерину чи цукру в крові, % гемоглобіну.

Однак, не зважаючи на вік, не можна забувати про те, що здоров'я потрібно берегти як ні з чим незрівнянне багаство, подароване природою. Не можна ставитися до нього недбало марно витрачати.

Усіх нас стосуються слова:"Біда наша в тому, що ми вперше замислюємося про своє здоров'я лише в тому разі, якщо починаємо втрачати його, якщо вже "зіпсовано" механізм і потрібно думати про його лагодження.

Отже, усім тим, хто дбає про стан свого здоров'я, хотілося б також нагадати повчальні слова видатного ученого-фізіолога: "Ми самі своєю нестерпністю, своєю безладністю, недбалим ставленням до власного організму зводимо нормальну тривалість життя до значно меншої цифри".

Отже, щоб бути здоровим, енергійним, творчо активним, не скорочувати власне житя, варто змолоду боротися за збереження та поліпшення свого здоров'я Адже людина - сама творець свого здоров'я!

Запам'ятайте: Не можна зберегти здоров'я, не дотримуючись правил особистої гігієни. Дотримуйтеся рижиму дня. Намагайтесь якомога частіше - і влітку, і взимку - прогулюватися на свіжому повітрі. Для здоров'я вельми важливо збалансоване харчування, нормальна тривалість сну.

Бережіть очі. Не просижуйте біля екранів телевізорів кілька годин поспіль. Якщо у вас є вади зору, то обов'язково носіть окуляри. І викиньте геть думку про те, що вони не пасують вам.

Контролюйте свою поставу. Не сердьтеся на батьків, коли вони роблять вам зауваження: "Не сутулься!" "Сядь рівненько!". Вони турбуються про вашу поставу. Запам'ятайте: не давайте волі своїм емоціям, не беріть на себе зобов'язення, які перевищують ваші сили, не робіть того, що вас виснажує. Якщо ви помічаєте за собою, що здатні збуджуватися без будь-якої причини, негайно зверніться за допомогою.

Шкідливим звичкам - НІ!

Як 'явилася шкідлива звичка - тютюнопаління?

При палінні виділяється велика кількість шкідливих речовин, їх нараховують близько 200! П'явка поставлена курцеві, одержує кров, що містить ці речовини, і невздовзі гине.

Головна речовина, що мітиться в тютюні, - нікотин. Це дуже отруйна речовина, тому людина, яка починає курити, почувається хворою. У неї можуть бути нудота, блювота, серцевий біль, спазми в горлі, навіть запаморочення. Якщо паління продовжувати, то організм звикає до нікотину, з'являється оманливі приємні відчуття. Насправді ж р ечовини, які надходять в організм, шкодять йому, призводять до таких захворювань, як рак, запалення легенів, туберкульоз, бронхіальна астма.

Паління - шкідлива звичка, якої дуже важко позбутися, тому краще її не набувати. Чому люди вживають алкогольні напої?

Алкоголь - наркотична речовина, що впливає на психіку. П'яна людина стає самовпевниною й нестриманою. При регулярному вживанні алкоголю людина втрачає самовладнання, самоконтроль, обережність. Звичка вживати алкоголь призводить до алкогольної залежності, яку дуже важко вилікувати.

У підлітковому віці алкоголь особливо згубний. Він сповільнює ріст і розвиток, погано впливає на розумові здібності й здоров'я.

Торговці алкогольними напоями рекламують свій товар, тому що це дуже вигідний бізнес. Вони не думають про здоров'я людей, кожен мучить подбати про своє здоров'я сам!

Чому наркотики - небезпесна пастка?

Наркоманія - це непереборнй хворобливий потяг або пристрасть людиини до вживання наркотичних речовин із метою збудження або сп'яніння. Наркотичні речовини впливають на мозок, тому вживання наркотиків спочатку стає звичкою, а потім перетворюється на хворобу.

Виникає непереборна потреба в прийому наркотику, з'являється психічна та фізична залежність. Усі наркотики є сильними отрутами, що здатні нас обманювати. Людина стає рабом наркотику. Вона перестає бути сама собою, втрачає родинні почуття, стає нахабною, нечесною, аморальною і небезпечною для оточуючих людей. Дія наркотику руйнує душу й тіло людини.

Організм сам себе отруює й убиває.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
avatar