Лінійка 1.10.2012

Лінійка 1.10.2012

16.06.2021 в 01:39 Лінійки 1211 1 Катюша

На минулому тижні чергували учні 9 класу.

На лінійці вони зачитували такі теми:

  • Василь Сухомлинський - видатний педагог.
  • Здоровий спосіб життя.
  • Підсумки чергування.

1. Василь Сухомлинський - видатний український педагог, письменник, публіцист.

Народився Василь Сухомлинський 28 вересня 1918 року в селі Василівці Василівської області Олександрівського повіту Херсонської губернії (тепер Онуфріївський район Кіровоградська область) в бідній селянскій сім'ї. Тут минули його дитинство і юність.

Як і решта селянських дітей, він вчився в рідному селі у школі і в 1933 році закінчив семирічку. Влітку 1933 мати провела сина Василя до Кременчуга.

Спочатку Сухомлинський подався в медичний технікум, але незабаром пішов звідти, поступивши на робітфак, достроково закінчив його і був прийнятий до педагогічного інституту. З 1935 року починається педагогічний шлях В.О. Сухомлинського.

В 17 років він став вчителем заочної школи недалеко від рідного села. Перевівся до Полтавського педагогічного інституту заочником і закінчив його в 1938 році. Закінчивши інститут, Сухомлинський  повертається в рідні місця і працює викладачем української мови та літератури в Онуфріївській середній школі.В 1941 році добровільцем йде на фронт.

В січні 1942 був тяжко поранений, захищаючи Москву. Тільки дивом залишився живим.В 1948 році Василь Олександрович стає деректором Павлинської середньої школи і беззмінно працює 23 років до кінця своїх днів. В 1948 році це була звичайна, пересічна школа, до того ж  ще й майже зруйнована за роки війни, відомою її зробив Сухомлинський.

Педагог, як і філосов, потребує  дисятиріччя, щоб сформолювати свої світоглядні принципи, скласти педагогічні переконання. Багато років пішли на це і в Сухомлинського. Ці 23 роки стали найплідшим періодом його науково-практичної та літературно-публіцистичної діяльності. Звичайну сільську школу він перетворив  у справжню педагогічну лабораторію, де видобував скарби педагогічної мудрості.

2 вересня 1970 року Василь Олександрович Сухомлинський помирає, але його  внесок у життя та його твори залишаться назавжди.Ураховуючи визначний внесок Сухомлинського і світову і вітчизняну науку, Верховна Рада України постановила: оголосити 2003-2004 навчальні роки в Україні роками Василя Олександровича Сухомлинського.

2. Здоровий спосіб життя

Як ви знаєте людський організм найдосконаліший  і потребує пильної уваги. Для того, щоб його зберегати у гарній формі нам потрібно робити фізичні вправи. Адже вони посідають важливе місце в оздоровчій системі.

Тому, що  ми знаємо, рух - це життя. Відсутність руху та фізичних навантажень, потрібну для організму, може компенсувати фізкультура та спорт. Але не тільки фізичні вправи впливають на здоров'я. Виявляється сміх - найкращі ліки. Доброта, щирість, добрий гумор здавна властиві українському народу. Сміх - це ознака хорошого та міцного здоров'я.

Один лікар помітив, що приїзд клоуна до міста приносить більше користі, ніж десятки мулів, завантажених ліками. Як ви думаєте, якщо порівняти активних і неактивних людей, хто з них швидше стомлюється? Саме самі ледачі стомлюються раніше усіх.

Отже, якщо ви почуваєте млявість, слабкість, швидко стомлюєтеся - вам треба стати більш активним і рухливим. Рух це здоров'я! Тож, життя - це здоров'я, скрористайся ним.

Життя - це краса, милуйся нею.
Життя - це цінність, цінуй його.
Життя - це скарб, бережи його.
Життя - це пісня, доспівай її.
Життя таке чудове, не загуби його.
Це твоє життя!

БЕРЕЖИ СВОЄ ЗДОРОВ'Я.

Автор матеріала
Поділитись в соціальних мережах
Прикріплення
Відсутні
Додаткові функції
Друкувати
Надіслати другові
Коментарі
Вітаю 7-Б клас з перемогою! hands
0
avatar